Академия 7 Ноември 2018

В оспорван сблъсък Лудогорец U17 загуби от Левски

В оспорван сблъсък Лудогорец U17 загуби с 2:3 от Левски (София). Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на...

U17: Лудогорец - Левски 2:3

В оспорван сблъсък Лудогорец U17 загуби с 2:3 от Левски (София). Мачът от X кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра на изкуствения терен в комплекса "Гнездо на орли".

"Сините" откриха резултата в 14-ата минута. Момчетата на Юри Васев изравниха в 38-ата, след попадение на Стефан Статев. Двата тима се оттеглиха за почивка при този резултат.

През втората част гостите стигнаха до нови гола в 56-ата и 60-ата минута. В 76-ата Даниел Виктор Кънчев намали на 2:3. До края на срещата "орлите" доминираха на терена, но не успяха да стигнат до други попадения.

Левски са много здрав физически отбор и използваха по най-добрия начин това си преимущество. Въпреки загубата, съм доволен от поведението на нашия отбор, от начина, по който момчетата се бореха за всяка педя терен. Такива мачове са много полезни, защото помагат на младите да израстват по-бързо, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Срещу Левски (София) Лудогорец  U17 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Даниел Виктор Кънчев, Димитър Василев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Стефан Статев, Георги Николов (Георги Владимиров, Алекс Маринов).