Предстоящо 1 Април 2024

Тежки разменни гостувания и полуфинал чакат Талантите на Лудогорец тази седмица

Изключително натоварени и отговорни срещи очакват Талантите от Детско-юношеската Академия на Лудогорец през тази седмица. Различните формации...

Изключително натоварени и отговорни срещи очакват Талантите от Детско-юношеската Академия на Лудогорец през тази седмица. Различните формации предстои да изиграят 9 мача от шампионатни кръгове, някои от които в интервал от само 4 дни, а в четвъртък продължава надпреварата за Купата на БФС.

Програма на формациите на Лудогорец за периода 1-7 април:

4 април, четвъртък, 10 часа, Пловдив – Лудогорец U15 – Ботев (Пловдив)

Елитите до 15-годишна възраст на старши треньора Милен Маринов откриват новата шампионатна поредица. Те ще гостуват на малките “канарчета” в мач от XXI кръг. Предишната среща между двата тима завърши с класическото 3:0 в полза на разградчани.

След победата с 3:1 над Дунав (Русе) в предишния шампионатен кръг, “зелените“ са еднолични първенци с 55 точки и сигурна преднина от 7 точки пред вторите от Септември (София).

4 април, четвъртък, 11 часа, София – Лудогорец U14 – Левски (София)

След подновяването на шампионатните срещи за Купата на БФС за деца, родени през 2010 година, „орлетата“ на Емилиян Петров ще гостуват на Левски (София). Сблъсъкът е част от полуфиналите. Децата на Лудогорец достигнаха до този етап, след като отстраниха ЦСКА (София) в четвъртфиналите и категорично се наложиха над Севлиево в осминафиналите.

4 април, четвъртък, 12 часа, Пловдив – Лудогорец U16 – Ботев (Пловдив)

Порасналите „орлета“ на старши треньора Росен Маринов също предстои да се изправят срещу момчетата на Ботев (Пловдив). Разликата между едноличните първенци в класирането в Елитната група от Лудогорец и петите в таблицата е цели 12 точки. „Зелените“ ще търсят първа победа срещу съперника през този шампионатен сезон, след като в предишната среща между двата тима те отстъпиха с 1:2.

5 април, петък, 16 часа, комплекс „Гнездо на орли“ – Лудогорец III – Черно море II (Варна)

След категоричната победа на третия тим на Лудогорец с 3:0 над Светкавица (Търговище), момчетата на Емилиян Петров ще продължат да преследват победата в дерби мач срещу дубъла на Черно море (Варна). Разградчани са лидери в класирането на Североизточната Трета лига с 4 точки пред вторите от Черно море. В срещата от изминалия VII кръг двата тима не успяха да се надиграят и мачът приключи с нулево реми.

6 април, събота, 10:30 часа, комплекс „Гнездо на орли“ – Лудогорец U17 – Хебър (Пазарджик)

Елитите до 17 години на Лудогорец излизат в търсене на победата срещу десетите в таблицата от Хебър (Пазарджик). “Орлетата“ са начело в своята група с 51 точки и цели 29 точки разлика с предстоящите си опоненти. Разградчани излизат на терена в търсене на победа, след като в изминалия VI кръг допуснаха минимална загуба от Хебър с 0:1.

6 април, събота, 13 часа, комплекс „Гнездо на орли“ – Лудогорец U13 – Черно море (Варна)

В срещата между двата отбора от V кръг лудогорци категорично надделяха над съперника с 6:1.

6 април, събота, 15 часа, комплекс „Гнездо на орли“, Лудогорец U16 II – Дунав (Сливо поле)

След като в предишния кръг „орлетата“ победиха Филип Тотю (Две могили) с 2:0, сега момчетата на старши треньора Георги Керкелов излизат за победа срещу Дунав (Сливо поле).

6 април, събота, 16:30 часа, комплекс „Гнездо на орли“, Лудогорец U14 II – Дунав (Сливо поле)

Двата втори отбора на основтните тимове на Лудогорец до 14 и 16-годишна възраст ще поссрещнат на свой терен момчетата от Дунав (Сливо поле).

7 април, неделя, 10 часа, комплекс „Гнездо на орли“, Лудогорец U15 – ЦСКА (София)

За играчите на старши треньора Милен Маринов предстои изключително сгъстен график. В рамките на само 4 дни ги очакват два шампионатни мача на разменени гостувания. След гостуването на Ботев (Пловдив) в четвъртък, още същата неделя ще приемат на свой терен столичани от ЦСКА. При предишната им среща от VII кръг „орлетата“ се наложиха с 2:0.

Играчите на Росен Маринов също предстои да затвърдят водещата си позиция в първенството в тежка поредица от разменни гостувания срещу нелеки противници. След гостуването на Ботев (Пловдив) в четвъртък, и те още същата неделя ще посрещнат на свой терен противниците от ЦСКА (София). Столичани заемат третото място и изостават с 11 точки зад Лудогорец. „Орлите“ вече биха познатия съперник с 4:1 по време на програмата от VII кръг.

Да пожелаем успешен полет на всички в ятото на „орлите“!