Репортаж 24 Септември 2023

Лудогорец с обрат над Локомотив (София)

Локо Сф измъчи шампионите, но в крайна сметка класата си каза думата и отборът на Ивайло Петев взе трите точки – 3:1. С тях “орлите” се изкачиха на...

Локо Сф затрудни шампионите, но в крайна сметка класата си каза думата и отборът на Ивайло Петев взе трите точки – 3:1. С тях “орлите” се изкачиха на 5-о място, на 12 точки зад лидера Локо Пд, който обаче има два мача в повече. В следващия кръг двата тима играят в Разград. Тейшера изведе домакините напред в резултата, но през втората част Руан, Клод Гонсалвеш и Кайо Видал направиха обратът пълен.

Преди срещата легендата на домакините Ангел Колев, който наскоро навърши 70 години, получи специална фланелка от клуба, която му бе връчена от неговия внук Даниел.

Ивайло Петев направи две промени за разлика от успеха с 4:0 над Спартак Търнава от Лигата на конференциите. Кайо Видал и Матиас Тисера седнаха на пейката за сметка на Рик Джонтан и Руан.

В 7-ата минута Бърнард Текпетей направи гигантски пропуск. Той бе изведен зад защитата от Якуб Пьотровски, но Александър Любенов спаси майсторски с една ръка. Локо Сф поведе в 12-ата минута. Бруно Франко центрира отляво, Сундберг се намеси добре, топката се отби в Калоян Кръстев и се озова в Диого Тейшейра, който разстреля Симон Слуга – 1:0.

Веднага след това Рик стреля, но без да затрудни Любенов. В 24-ата минута Иван Йорданов стреля мощно, но Любенов отново бе на мястото си. Последва нова добра намеса на вратаря, който изпревари Руан след отличен пас на Гонслвеш. В 33-ата минута Любенов показа огромна класа. Рик бе изведен зад защитата, вратарят отрази, а след това Алан Диас изби от голлинията. В този момент опасностите за домакините валяха една след друга, като Пьотровски не засече от чиста позиция. В 41-ата минута гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Бърнард Текпетей на Симеон Мечев. Реферът Волен Чинков обаче прецени, че нарушение няма.

На почивката Ивайло Петев извади левия си бек Сон и пусна вместо него атакуващия Спас Делев. Вместо да тръгне в атака, Лудогорец започна много слабо. Заради това Ивайло Петев направи още две смени, пускайки на терена Кайо Видал и Мунир Шуиар, за когото това бе дебют в Първа лига. В 58-ата минута Руан пропусна на абсолютно празна врата. Той се озова на отлична позиция след корнер и отигрвае на Пьотровски. Логичното се случи сами няколко секунди по-късно и Лудогорец изравни. Кайо Видал изведе добре Руан Круз, който без проблеми този път преодоля Любенов. Секунди след това обратът можеше да е факт, но ножичен удар на Делев премина на сантиметри от вратата. В 62-ата минута Любенов изби удар на Фон Витри, а добавката на Мунир мина агонизиращо близо до дясната греда.

Лудогорец обърна в 67-ата минута. Чудесно центриране отляво отправи Иван Йорданов, а включилият се от втора позиция Клод Гонсалвеш с глава не остави шансове на Любенов – 2:1 за шампионите. В 76-ата минута интригата в срещата приключи. Спас Делев стреля мощно, Любенов изби, но не се разбра с Алан Диас и топката се озова на главата на Кайо Видал, който нямаше как да сбърка – 3:1 за разградчани.

Локомотив (София) - Лудогорец 1:3