Репортаж 15 Август 2023

Живондов: "С Монтана изиграхме най-силния си мач, грешките на младостта ни лишиха от успех"

Въпреки загубата на Лудогорец II с 2:3 от Монтана старши треньорът Тодор Живондов похвали своите възпитаници за силната и стойностна игра. Талантите...

Въпреки загубата на Лудогорец II с 2:3 от Монтана старши треньорът Тодор Живондов похвали своите възпитаници за силната и стойностна игра. Талантите на Шампионите гостуваха за срещата от V кръг на първенството във Втора лига.

Това бе най-силният ни мач от началото на първенството. Цялостното ни представяне бе на високо ниво. Владеехме топката повече от домакините, създадохме доста проблеми на отбраната на съперника и пропуснахме много и добри ситуации за гол. Загубихме заради грешки, които са присъщи на младостта. Засега ни убягват резутатите, но съм убеден, че ако продължим да израстваме в игрово отношение, и те ще дойдат, заяви Живондов.

Срещата не започна по най-добрия начин за разградчани, които получиха гол в 10-та минута. Точен бе Филип Ежике. В 15-та минута Лудогорец II изравни с попадение на Йоан Йорданов. Малко след това Йорданов пропусна на няколко метра от вратата да засече точно хубаво прострелно центриране по тревата на Хюсеин Кельовлуев. В 29-та минута Монтана поведе след гол на Никола Борисов. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта Филип Ежике вкара за 3:1 в 50-та минута. След попадението "орлите" притиснаха съперника в търсене на обрат. Цветослав Петров намали на 2:3 в 68-та минута. Добри възможности за гол се откриха отново пред Цветослав Петров и на два пъти пред влезлия от резервната скамейка Димитър Иванов, но те не успяха да отбележат. В самия край на срещата Педро Енрике засече с глава центриране от ъглов удар, но вратарят спаси.

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ II  3:2

1:0 Филип Ежике (10)

1:1 Йоан Йорданов (15)

2:1 Никола Борисов (29)

3:1 Филип Ежике (50)

3:2 Цветослав Петров (68)

Монтана: Васил Симеонов, Денис Динев, Костадин Илиев, Никола Борисов, Симеон Чатов, Димитър Буров (капитан), Емил Янчев, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Александър Тодоров, Борислав Дамянов

Лудогорец II: Умут Хабил, Методий Стефанов, Педро Енрике, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Йоан Йорданов, Петър Караангелов, Хюсеин Кельоглуев, Цветослав Петров (капитан)