Репортаж 8 Май 2023

Лудогорец II пречупи с 1:0 Крумовград

Лудогорец II изигра силен мач и пречупи с 1:0 отбора на Крумовград, който е един от претендентите за елита в настоящата кампания. Двубоят от XXIX...

Лудогорец  II изигра силен мач и пречупи с 1:0 отбора на Крумовград, който е един от претендентите за елита в настоящата кампания. Двубоят от XXIX кръг в първенството на Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Талантите на Шампионите дадоха всичко от себе си и поднесоха най-добрия подарък за своя старши треньор Тодор Живондов, който е рожденик на тази дата. Отличи се вратарят Дамян Христов, който с няколко отлични намеси отчая нападателите на съперника и имаше сериозен принос за успеха.

В 11-та минута игралият за втория тим Бернард Текпетей предоля на скорост Калоян Пехливанов отдясно и намери Хюсеин Кельовлуев, но ударът на бързака прелетя над вратата. Две минути по-късно Владислав Найденов изведе Кельовлуев, но последният си скъси много ъгъла и Благой Макенджиев успя да спаси. В 19-та минута Китан Василев се отскубна от отбраната на "орлите" и излезе очи в очи с Дамян Христов, вратарят обаче се намеси сигурно и извади в ъглов удар. В 45-та минута разградчани нанесоха своя удар. Капитанът Цветослав Петров шутира изненадващо от границата на наказателното поле и направи безпомощен Макенджиев за 1:0.

След подновяването на играта гостите се активизираха в търсене поне на едната точка. В 51-та минута Джунейт Яшар стреля опасно в далечния ъгъл, но Дамян Христов плонжира и отрази. Китан Василев стигна първи до отбитата топка, но вратарят на разградчани отново бе непреодолима преграда и спаси. Дамян Христов се справи отлично и с коварен удар на Даниел Миланович в 58-та минута. Така попадението на Петров се оказа единствено в срещата и с цената на трите точки.

Нашият отбор излезе на терена с категоричната нагласа да надиграе съперника и момчетата се справиха на ниво. Ние бяхме по-креативния отбор, разигравахме по-добре топката и като цяло контролирахме развоя на срещата. Не отричам, че и съперникът имаше своите ситуации, но те дойдоха основно след статични положения, коментира старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II - КРУМОВГРАД 1:0

1:0 Цветослав Петров (45)

Лудогорец II: Дамян Христов, Александър Ганчев, Анастас Пемперски, Велислав Минков, Владислав Найденов, Бернард Текпетей, Бранимир Костадинов, Димитър Илиев, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров капитан, Методий Стефанов

Крумовград: Благой Макенджиев капитан, Калоян Пехливанов, Димитър Пиргов, Китан Василев, Мартин Сораков, Джеферсон Манярес, Даниел Миланович, Радослав Терзиев, Джунейт Яшар, Бисер Бонев, Цветелин Радев

Лудогорец II - Крумовград 1:0