Репортаж 12 Февруари 2023

Лудогорец II пречупи с 1:0 Миньор (Перник) на старта

Лудогорец II пречупи с 1:0 Миньор (Перник) в здрав сблъсък при старта на пролетния полусезон. Двубоят от XVIII кръг на първенството във Втора лига се...

Лудогорец II пречупи с 1:0 Миньор (Перник) в здрав сблъсък при старта на пролетния полусезон. Двубоят от XVIII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Като титуляри за дубъла на клуба започнаха Георги Терзиев, Игор Пластун, Дени Групер, Жоржиньо, Матиас Тиссера и Якуб Пиотровски.

Първата опасност пред вратата на гостите бе още в 5-та минута, когато Велислав Минков изведе Хюсеин Кельовлуев по фланга. Получи се остро центриране, което за малко не влетя в мрежата, като топката "кацна" на напречната греда. В 15-та минута Якуб Пиотровски намери топката от въздуха и от дъгата пред наказателното поле я заби в мрежата на Даниел Леонтиев за 1:0. В 29-та минута след центриране от корнер на Цветослав Петров Бранимир Костадинов засече от упор с глава, но стражът на Миньор спаси. В 42-та минута Дени Групер изпълни опасно фал, но Леонтиев отново опази мрежата си. Минута преди да изтече редовното време на първата част Дамян Христов изби опасен удар на Мартин Стоилов.

След подновяването на играта Жоржиньо засече центриране от фланга на Хюсеин Кельовлуев с глава, но ударът бе слаб и не затрудни стража на гостите. В 80-та минута хубав пробив на влезлия като смяна Владислав Найденов отляво завърши с пас за Димитър Илиев, но последвалият удар нямаше достатъчно сила, за да се стигне до попадение. Две минути по-късно Найденов слаломира в наказателното поле и шутира. Леонтиев обаче извади в ъглов удар. Така резултатът остана непроменен до края и "орлите" стартираха пролетната кампания с минимална, но ценна победа.

Хубаво е да започнеш официалните мачове с успех и три точки. Разбира се, своята роля изиграха футболистите от първия отбор, чието включване в състава е много полезно за младите ни играчи, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II - МИНЬОР (ПЕРНИК)  1:0

1:0 Якуб Пиотровски (15)

Лудогорец II: Дамян Христов, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Георги Терзиев, Дени Групер, Жоржиньо, Игор Пластун Матиас Тиссера, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров капитан, Якуб Пиотровски

Миньор: Даниел Леонтиев, Димитър Савов, Венцислав Василев (капитан), Георги Купенов, Михаел Орачев, Веселин Васев, Георги Ангелов, Дейвид Джоров, Мартин Стоилов, Кристиян Слишков, Иван Вълев

Лудогорец II - Миньор (Перник) 1:0