Репортаж 8 Ноември 2022

Лудогорец повали Локо Пд в драма с пет гола

Лудогорец превзе „Лаута“ в изключително интересен мач, завършил 3:2 за шампионите. Локо Пд поведе рано чрез Мартин Паскалев, но Матиас Тисера с два...

Лудогорец превзе „Лаута“ в изключително интересен мач, завършил 3:2 за шампионите. Локо Пд поведе рано чрез Мартин Паскалев, но Матиас Тисера с два гола направи обрата пълен. Каули отбеляза за 3:1, а след това Джовани намали. „Смърфовете“ се опитаха да стигнат до шокиращо равенство, но „орлите“ удържаха трите точки, с които скъсиха преднината на лидера ЦСКА на само 3 точки, при положение, че те имат два мача по-малко.

Локо Пд започна мача добре и поведе в 4-ата минута. След атака отляво Димитър Илиев даде за Евандро. Той шутира веднага, Серджио Пад изби, но право на крака на Мартин Паскалев, който нямаше как да сбърка – 1:0. Лудогорец отговори чрез Сисиньо, пред когото се откри добра възможност, но стреля право в Динко Хоркаш. В следващите минути „смърфовете“ продължиха да бъдат опасни, но защитата на разградчани се справи.

Лудогорец изравни в 19-ата минута. Като от нищото Сисиньо даде чудесен извеждащ пас към Матиас Тисера, а той без никакво напрежение преодоля Динко Хоркаш, който излезе да го посрещне – 1:1. Последва нова бърза атака, при която Текпетей опита пас за Тисера, но аржентинецът се размина с топката. След това и Педро Нареси би, но право в Хоркаш. Обратът стана факт в 28-ата минута. След чудесен диагонален пас на Якуб Пьотровски Аслак фон Витри проби отдясно и подаде за Матиас Тисера, който вкара второто си попадение в мача – 2:1.

В 38-ата минута Лудогорец стигна и до трето попадение. То бе дело на Каули Оливейра, който изскочи зад защитата след фамозен пас на Якуб Пьотровски и преодоля Динко Хоркаш. Голът бе разгледан за евентуална засада, но се оказа, че тя е покрита от Райън Бидунга – 3:1. В края на първата част Лудогорец можеше да сложи точка на спора, като Тисера и Текпетей останаха сами срещу Хоркаш, но хърватският вратар спаси своя тим. Последваха два добри шанса за домакините, но и Димитър Илиев, и Евандро не бяха акуратни.

Втората част започна със слабо отиграване за Лудогорец. Направи го Матиас Тисера, който получи добър пас от Бърнард Текпетей, но не уцели вратата от чиста позиция. В 59-ата минута Тисера направи гигантски пропуск. Бидунга не се намеси добре и сами срещу Хоркаш останаха цели трима футболисти на разградчани – Тисера, Каули и Текпетей. Вместо да подаде аржентинецът опита да оформи своя хеттрик, но не уцели вратата.

Локо Пд намали резултата в 64-ата минута. Димитър Илиев проби отдясно и даде за Джовани, който с точен удар не остави шансове на Серджио Падт. Ситуацията бе разгледана с ВАР за евентуално нарушение на Пиер Зебли срещу Якуб Пьотровски, но такова нямаше, като дори по-скоро полякът фаулира халфа на Локо Пд. В 88-ата минута Кирил Десподов центрира от корнер за Игор Пластун, който обаче не намери целта. Веднага след това Кирил Десподов направи пропуск. Той бе изведен сам срещу Динко Хоркаш от Нонато, но стреля право в тялото на стража. В последните минути действията се развиваха пред вратата на Серджио Падт, но реални голови положения липсваха и Лудогорец взе пълния комплект точки.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 2:3