Репортаж 11 Септември 2022

Лудогорец бие 4:0 във Враца

Лудогорец оглави класирането и загря подобаващо за гостуването си на Бетис от Лига Европа – 4:0 над Ботев във Враца. Домакините играха с човек...

Лудогорец оглави класирането и загря подобаващо за гостуването си на Бетис от Лига Европа – 4:0 над Ботев във Враца. Домакините играха с човек по-малко още от 2-ата минута, когато Мартин Кавдански бе изгонен с директен червен картон. Това улесни шампионите, които се развихриха и още до почивката водеха с 3:0 след два гола на Кирил Десподов и един на Матис Тисера, дошъл след асистенция на Десподов. Крайното 4:0 оформи Каули в продължението на мача. В големи епизоди срещата се игра под проливен дъжд. Иначе дебют като титуляр записа героят от двубоя с Рома – Нонато.

Мартин Кавдански получи червен картон още във 2-ата минута. Той настъпи доста лошо Спас Делев. Реферът Георги Давидов първо даде жълт картон на защитника, но след намесата на ВАР и преглеждане на ситуацията, Кавдански бе изгонен.

Логично Лудогорец натисна и в 9-ата минута стигна до много чисто положение. Кирил Десподов центрира от корнер, на първа греда Игор Пластун отклони за напълно непокрития Матиас Тисера, който обаче засече лошо и топката удари гредата.

В 17-ата минута шампионите поведоха. Рик Джонатан проби и намери Кирил Десподов, който отбеляза с външен фалц. Последва удар на Рик, който рикошира и замалко да излъже Краси Костов, но все пак топката не намери вратата. В 26-ата минута интригата в срещата приключи. Точен бе Матиас Тисера, който се възползва от отличен пас на Кирил Десподов. Последва още едно подаване на Десподов – в случая към Спас Делев, който обаче пропусна.

В 40-ата минута Лудогорец получи дузпа, след като Десподов нахлу отдясно, а Меси се подхлъзна и го събори в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият, който не сбърка – 3:0.

През втората част Рик можеше да отбележи, но Краси Костов изби. Като цяло обаче „орлите“ рязко намалиха оборотите, очевидно мислейки за визитата на Бетис в Лига Европа.

В 78-ата минута домакините стигнаха до попадение чрез Клери Сербер, което обаче бе отменено заради засада в по-ранен етап от атаката. Иначе четвъртият гол реализира резервата Каули в продължението на мача, като асистенция даде Матиас Тисера.

Ботев (Враца) - Лудогорец 0:4