Репортаж 5 Септември 2022

Пет минути не достигнаха на Лудогорец II да вземе трите точки от Созопол

Лудогорец II игра добре срещу Созопол, бе по-активният отбор и създаде повече голови положения, но пет минути преди края на редовното време...

Лудогорец II игра добре срещу Созопол, бе по-активният отбор и създаде повече голови положения, но пет минути преди края на редовното време допусна гол за крайното 1:1 и не успя да вземе трите точки. Мачът от VIII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Още в 4-та минута Цветослав Петров изненада от пряк свободен удар вратаря на гостите Стамен Бояджиев с фалцов шут от малък ъгъл. Стражът обаче успя да изчисти в корнер. В 6-та минута Тихомир Димитров засече от няколко метра с глава центриране от корнер, но не намери очертанията на вратата. В 15-та минута шут от границата на наказателното поле отправи Хюсеин Кельовлуев, но топката премина край целта.  В 21-та минута Цветослав Петров и Петър Георгиев разиграха добре, а Георгиев стреля от около 15-16 метра, но отново извън очертанията на вратата. В 42-та минута Хюсеин Кельовлуев нахлу в наказателното поле и стреля, но Бояджиев спаси. Първото полувреме завърши без голове.

Още в 47-та минута Цветослав Петров проби на скорост и изведе в отлична позиция Кельовлуев, бързакът обаче не намери добре топката. В 59-та минута стражът на Созопол се размина с една центрирана от ъглов удар топка, но в настъпилата суматоха малко не достигна на Велислав Минков да прати кълбото в мрежата. В 64-та минута "орлите" матираха отбраната на гостите с отлична тройна комбинация започнала от Цветослав Петров, преминала през Владислав Найденов и завършена хладнокръвно от Хюсеин Кельовлуев. В 85-та минута бранителите в "зелено" подцениха една центрирана в наказателното поле топка и Венцислав Гюзелев с глава изравни.

Днес изиграхме добър мач, но не успяхме да спечелим. Показахме слабости в единоборствата и борбата за втора топка. Направихме и доста пропуски. Жалко, че въпреки силното представяне, имаме едва четири точки от последните три мача, коментира старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II - СОЗОПОЛ  1:1

1:0 Хюсеин Кельовлуев (64)

1:1 Венцислав Гюзелев (85)

Лудогорец II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Петър Георгиев, Цветослав Петров (капитан), Хюсеин Кельовлуев

Созопол: Стамен Бояджиев, Даниел Андреев, Петър Генчев, Мариян Димитров, Тодор Петков, Димитър Жеков, Даниел Иванов, Георги Господинов, Венцислав Гюзелев (капитан), Тома Ушагелов, Кристиян Парашкевов