Репортаж 11 Декември 2021

Лудогорец II завърши пети есенния полусезон

Лудогорец II завърши на пета позиция във временното класиране есенния полусезон във Втора лига. След талантите на "орлите" останаха 15 тима от втория...

Лудогорец II завърши на пета позиция във временното класиране есенния полусезон във Втора лига. След талантите на "орлите" останаха 15 тима от втория ешалон на българския футбол. В последния си есенен мач възпитаниците на Тодор Живондов завършиха 2:2 със Созопол. Мачът от XXII кръг на първенството се игра на стадион "Гнездо на орли".

Двубоят започна отлично за разградчани, които откриха в 8-та минута. Голът отбеляза централният защитник Алекс Луканов, а асистенцията бе на Петър Георгиев. В 21-та минута Владимир Русанов демонстрира страхотен рефлекс. Той извади една трудна топка, която Антонио Ласков насочи от фал в горния ъгъл на вратата. В 43-та минута Владислав Найденов бе изведен добре по десния фланг, излезе сам срещу Стамен Бояджиев и отбеляза за 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

Гостите намалиха на 2:1 в 64-та минута. В опита да блокира удар на техен състезател Анастас Пемперски отклони топката в мрежата зад Русанов. В добавеното време на срещата Симеон Баев реализира за крайното 2:2.

Петата позиция, която заехме след края на есенния полусезон, е голям успех. Искам да поздравя момчетата за отличното представяне и да им благодаря. Те демонстрираха изключително постоянство, което изобщо не е характерно за вторите отбори. Затова няма да се вторачвам в днешния резултат. Още повече, че отново играхме добре, коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СОЗОПОЛ 2:2

1:0 Алекс Луканов (8)

2:0 Владислав Найденов (42)

2:1 Анастас Пемперски (64 - автогол)

2:2 Симеон Баев (90+2)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Методий Стефанов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Цветослав Петров капитан, Алекс Луканов

Созопол: Стамен Бояджиев, Диян Молдованов капитан, Димитър Жеков, Георги Радев, Венелин Филипов, Михаел Орачев, Сава Савов, Антонио Ласков, Иван Тренчев, Борис Тютюков, Венцислав Гюзелев

Лудогорец II - Созопол 2:2