Репортаж 6 Декември 2021

Лудогорец II свали Етър от върха

Лудогорец II съкруши с 2:1 Етър (Велико Търново) и го свали от върха на временното класиране във Втора лига. Мачът от XXI кръг на първенството във...

Лудогорец II съкруши с 2:1 Етър (Велико Търново) и го свали от върха на временното класиране във Втора лига. Мачът от XXI кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Ивайло" в старата столица.

Момчетата на Тодор Живондов откриха в 35-та минута. Петър Георгиев продължи центриране от ъглов удар, а Алекс Луканов стигна първи до топката и я прати във вратата на домакините. В 42-та минута "болярите" получиха втори гол. Илкер Будинов проби мощно в половината на съперника, преодоля прекия си пазач и останал очи в очи с Христо Иванов го простреля хладнокръвно.

През втората част "виолетовите" опитаха да наложат сериозен натиск и имаха своите положения за гол. Това обаче отвори пространства за бързите контраатаки 0на "орлите". След такива Георги Чукалов, Кристиян Райчев и Владислав Найденов бяха близо до трети гол, но не успяха да поразят целта. Етър стигна до почетния гол в 87-та минута, когато се разписа Мариян Йорданов.

Спечелихме благодарение на изключителната дисциплина в играта ни. Тактическият ни план да разчитаме на контраатаки сработи добре. Поздравявам момчетата за силния мач и себераздаването от първата до последната секунда на игровото време, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЕТЪР (ВЕЛИКО ТЪРНОВО) - ЛУДОГОРЕЦ II 1:2

0:1 Алекс Луканов (35')
0:2 Илкер Будинов (42')
1:2 Мариян Иванов (87')

Етър: Христо Иванов, Даниел Младенов, Здравко Запрянов, Ивей Натаниел, Ловре Кнежевич, Мариян Иванов, Мартин Петков, Николай Дичев, Николай Янков, Николас Фемия, Калоян Митев

Лудогорец II: Владимир Русанов, Методий Стефанов, Велислав Минков, Владислав Найденов, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Петър Георгиев, Цветослав Петров, Алекс Луканов