Репортаж 11 Август 2021

Велик Лудогорец елиминира Олимпиакос!

Лудогорец го направи! Орлите елиминираха гранда Олимпиакос и ще играят плейоф за Шампионската лига, където ще се изправят срещу шведския Малмьо....

Лудогорец го направи! Орлите елиминираха гранда Олимпиакос и ще играят плейоф за Шампионската лига, където ще се изправят срещу шведския Малмьо. Великата победа дойде след дузпи – 4:1, а в редовното време и след продълженията, срещата завърши 2:2.  Така Лудогорец взема пореден скалп на балкански гранд. След Стяуа, Партизан и Цървена звезда сега бе изхвърлен и Олимпиакос, които е редовен участник в групите на Шампионската лига и 46-кратен шампион на южната ни съседка.

Наставникът на разградчани Валдас Дамбраускас бе заложил на схема 3-4-2-1. Първата по-добра възможност се откри пред „орлите“, които започнаха по-силно. В 17-ата минута Каули стреля с левия крак, но в аут. Последва нова добра атака на Лудогорец, завършила с нов неточен изстрел – на Икоко. Олимпиакос поведе в 31-ата минута. Тогава Камара изведе отдясно Масурас, който веднага намери непокрития Мвила и той от движение на сбърка. Втората част започна отлично за „орлите“ и те изравниха в 49-ата минута. След центриране на Баджи, Сотириу свали топката с глава, а Рубен Семедо си отбеляза автогол. Това бе попадение номер 150 за Лудогорец в Европа.

В 56-ата минута домакините получиха дузпа, като тя бе спечелена от Десподов, който бе фаулиран от Андруцос. Зад топката застана Сотириу, който прати Цолакис в другия ъгъл – 2:1! Обрат само за 8 минути. Последва обаче и доста спорна дузпа за Олимпиакос. Гонсалвеш се намеси с шпагат и удари в лицето Юсеф Ел Араби. Потърпевшият застана зад топката и направи 2:2. Реферът Гринфелд бе скандален, защото първо даде червен картон на Вердон за реплика, но в последствие го отмени. Само късметът спаси гостите в 75-ата минута. Тогава Сотириу шутира, но Цолакис спаси, а при добавката Десподов не уцели вратата. Веднага след това националът отново пробва Цолакис, който спаси. В самия край на редовното време Олимпиакос остана с човек по-малко, след като Ба получи втори жълт картон.

Последаха продължения, като и при тях домакините бяха по-добри, но удари на Алекс Сантана бяха неточни. При дузпите обаче Лудогорец бе безкомпромисен – 4:1. Пред трибуна Моци Пиерос Сотириу откри при 11-метровите удари. След това Валбуена стреля над вратата. Алекс Сантана направи 2:0 при дузпите, а Кахлина спаси удар на Хасан. Вердон също не сбърка, но това стори и Лала. Решителната дузпа бе реализирана от Сисиньо – 4:1! Велика вечер за Лудогорец! Шампионската лига идва в Разград.

ЛУДОГОРЕЦ - ОЛИМПИАКОС 2:2 (4:1 след дузпи)

0:1 Ян М‘Вила (31‘) 1:1 Рубен Семедо – а.г (49‘) 2:1 Пиерос Сотириу - д (57‘) 2:2 Юсеф Ел-Араби - д (68‘) 3:2 Пиерос Сотириу – д (120‘) 4:2 Алекс Сантана – д (120‘) 5:2 Оливие Вердон – д (120‘) 5:3 Кени Лала – д (120‘) 6:3 Сисиньо – д (120‘)

ЛУДОГОРЕЦ: Кристиан Кахлина, Джордан Икоко (106 – Сисиньо), Игор Пластун, Оливие Вердон, Жосуе Са (94 – Дорин Ротариу), Антон Недялков, Стефан Баджи (88 – Алекс Сантана), Клод Гонзалвеш, Кирил Десподов, Пиерос Сотириу, Каули Оливейра (106 – Доминик Янков)

ОЛИМПИАКОС: Константинос Цолакис, Олег Реабчюк, Усейну Ба, Рубен Семедо, Танасис Андруцос (118 – Кени Лала), Мохамед Камара, Андреас Бухалакис (54 – Папастатопулос), Ян М‘Вила (91 – Пиер Малонг), Йоргос Масурас (89 – Папе Абу Сисе), Юсеф Ел-Араби (106 – Ахмед Хасан), Мариос Врусай (65 – Матийо Валбуена)

Жълти картони: Стефан Баджи, Оливие Вердон, Клод Гонзалвеш (ЛУДОГОРЕЦ); Усейну Ба, Олег Реабчюк (ОЛИМПИАКОС)

Червен картон: Усейну Ба (ОЛИМПИАКОС)

Лудогорец - Олимпиакос 2:2 (4:1 след дузпи)