Репортаж 4 Август 2021

Лудогорец II изпусна Созопол в 95-та минута

Лудогорец II изпусна Созопол, след като водеше с 1:0 до петата минута на добавеното време, когато съперникът успя да изравни от дузпа. Мачът от III...

Лудогорец II изпусна Созопол, след като водеше с 1:0 до 5-та минута на добавеното време, когато съперникът успя да изравни от дузпа. Мачът от III кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Арена Созопол".

Срещата започна по най-добрия начин за момчетата на Тодор Живондов. След хубава постепенна атака в 4-та минута Петър Георгиев шутира от границата на наказателното поле и прати топката в мрежата. До почивката "орлите" създадоха четири добри ситуации, които не успяха да развият по най-добрия начин в завършащата фаза. Така първата част завърши при този резултат.

През втората играта бе равностойна, като разградчани пропуснаха да решат мача в 81-та минута. Тогава Владислав Найденов бе изведен очи в очи с вратаря на Созопол, но си скъси ъгъла и стреля в тялото на стража. В 6-та минута на добавеното време домакините изравниха от дузпа.

Има за какво да съжаляваме. Можеше да затворим мача в редовното време и да спечелим победата, но не се получи. Доволен съм от себераздаването и дисциплината, които момчетата демонстрираха, заяви след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

СОЗОПОЛ - ЛУДОГОРЕЦ II  1:1

0:1 Петър Георгиев (4)

1:1 Деян Молдованов (90 + 6 - дузпа)

Созопол: Стамен Бояджиев, Диян Молдованов, Петър Кюморджиев (капитан), Симеон Баев, Антонио Ласков, Михаел Орачев, Димитър Жеков, Венцислав Гюзелев, Борис Тютюков, Борислав Будинов

Лудогорец II: Дамян Христов, Илкер Будинов, Бранимир Костадинов, Петър Георгиев, Тихомир Димитров, Александър Ганчев, Велислав Минков, Петко Цанков, Владислав Найденов, Цветослав Петров (капитан), Георги Чукалов