Репортаж 21 Юли 2021

Лудогорец надигра, но не успя да пречупи Мура

Лудогорец надигра Мура, но не успя да победи словенския шампион като гост във втория квалификационен кръг на Шампионската лига и мачът завърши 0:0....

Лудогорец надигра Мура, но не успя да победи словенския шампион като гост във втория квалификационен кръг на Шампионската лига и мачът завърши 0:0. Така всичко ще се реши на реванша в Разград, който се очертава като капан за „орлите“, ако не успеят да вкарат положенията си, както го направиха в Словения.

Шампионите на България стартираха отлично двубоя, като пресираха дълбоко в половината на словенците и затрудняваха изнасянето на топката от играчите на Мура. В шестата минута Кирил Десподов направи добър пробив отляво, но бе блокиран от Коутер. Четири минути след това Десподов бе фаулиран, а при изпълнението на свободния удар защитник на Мура изчисти в корнер, с който защитата на словенците също се справи. Като цяло тимът на Мура бе добре групиран в половината си и определено залагаше на сигурността. Опасенията на Валдас Дамбраускас, че словенците няма да оставят такива свободни пространства, както ЦСКА в двубоя за Суперкупата няколко дни по-рано, се оправдаха.

Българският шампион имаше предимство във владеенето на топката в началните минути, а и през цялото първо полувреме, но без да успее да създаде нещо по-опасно пред вратата на Обрадович. В 20-ата минута Сотириу стреля от дистанция, но ударът му бе блокиран и се стигна до корнер. Десподов центрира към далечната греда, но топката бе отклонена от бранител на Мура.

Постепенно словенците успяха да излязат по-напред, но разградчани продължиха да са значително по-активният тим на терена. В 32-ата минута Клепач излезе на стрелкова позиция и отправи удар по посока вратата на Кахлина, но стражът на Лудогорец успя да избие в корнер. При ответната атака Каули Оливейра стреля от дистанция, но над вратата.

В 36-ата минута Икоко получи пас от Гонсалвеш, но и неговият удар мина над вратата.

В 44-ата минута пред Сотириу се откри отлична ситуация. Той получи в наказателното поле от Десподов, но не успя да засече топката във вратата на Обрадович.

Второто полувреме започна коренно различно. Домакините от Мура действаха много по-агресивно и ясно заявиха намеренията да бъдат равностойни на „орлите“. В 50-ата минута на Кристиан Кахлина му се наложи да се намесва след удар на Бобичанец. Този напън на домакините обаче продължи десетина минути и после мачът  влезе в руслото от първото полувреме.

До края на мача Лудогорец заграждаше домакините в полето им. Имаше няколко добри центрирания към резервата Вандерсон, както и няколко опасни корнера пред вратата на Мура. Удар на Ману дори облиза гредата в 78-ата минута. В 84-ата минута обаче и играчите на Лудогорец изтръпнаха, когато капитанът на Мура Жига Коус също удари греда.

Мура - Лудогорец 0:0