Репортаж 3 Юли 2021

Лудогорец II стартира контролите с разгром

Лудогорец II започна контролите си от подготвителния период с разгромна победа с 6:0 над Родопа. Мачът се игра в Смолян, където "орлите" са на лагер....

Петър Георгиев откри още в 3-та минута. Той отправи силен удар и след рикошет в бранител, топката спря в мрежата. Пет минути по-късно Тихомир Димитров вкара с глава за 2:0, след центриране от корнер. В 15-та минута Цветослав Петров шутира в гредата, а опитният Бранимир Костадинов стигна първи до топката, за да вкара за класическото 3:0. Малко по-късно домакините от Родопа пропуснаха дузпа. В 40-та минута Хюсеин Кельовлуев се разписа за 4:0 с удар от около 25 метра. При този резултат двата отбора се оттеглиха за почивка.

Първото попадение за разградчани през втората част отбеляза каращият проби в тима Йордан Стоянов. В 60-та минута той получи хубав извеждащ пас от Алекс Ганчев и останал очи в очи с вратаря не сбърка за 5:0. В 71-та минута Илкер Будинов проби сам по левия фланг и с точен шут в близкия ъгъл вкара за крайното 6:0. В последните минути на срещата Родопа удари греда.

Преди началото на двубоя капитанът на Лудогорец II Цветослав Петров подари от името на клуба 10 маркови мачови топки на домакините от Родопа в знак на благодарност за гостоплиемството и осигрените отлични условия за подготовка.

Като за първи мач от подготвителния период съм доволен от показаното. Видях много положителни неща, но трябва да обърнем внимание на някои детайли, които към момента не ни се получават по най-добрия начин, коментира след края на мача старши тренорът Тодор Живондов.