Репортаж 11 Май 2021

Лудогорец II победи с 2:0 Локомотив (Горна Оряховица)

Лудогорец II изигра поредния си добър мач през сезона и победи с 2:0 борещия се за оцеляването си отбор на Локомотив (Горна Оряховица). Мачът от...

Лудогорец II изигра поредния си добър мач през сезона и победи с 2:0 борещия се за оцеляването си отбор на Локомотив (Горна Оряховица). Мачът от XXXII кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли". Успехът изкачи разградчани до третото място във временното класиране.

Момчетата на Тодор Живондов започнаха ударно срещата.  В първите четири минути вратата на гостите обстрелваха опасно Владислав Найденов, Петър Георгиев и Бранимир Костадинов, но до попадение не се стигна. В 5-та минута обаче резултатът бе открит от Бранимир Костадинов, който зесече с глава центриране на Димитър Илиев от левия фланг. До края на първото полувреме шут на Цветослав Петров бе спасен от Християн Христов, а Бранимир Костадинов, останал очи в очи със стража на гостите, стреля в тялото му.

През второто полувреме гостите заиграха по-офанзивно, а "орлите" търсеха своите шансове на контраатака. Такива се откриха пред Бранимир Костадинов и Илкер Будинов, но те не успяха да отбележат. В 84-та минута Цветослав Петров изведе Георги Чукалов сам срещу Християн Христов, но вратарят се справи. В 90-та минута обаче Чукалов се реваншира и прати топката в мрежата за 2:0.

За пореден път момчетата играха с пълно себераздаване, с пределна мотивация и дисциплина. Нашият отбор иска да побеждава и прави един наистина силен сезон. Мисля, че възможностите на момчетата са още по-големи и те скоро ще го покажат, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II  - ЛОКОМОТИВ (Горна Оряховица) 2:0

1:0 Бранимир Костадинов (5)

2:0 Георги Чукалов (90)

Лудогорец II: Владимир Русанов, Димитър Илиев, Велислав Минков, Методий Стефанов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Георги Вълчев, Илкер Будинов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров, Петър Георгиев

Локомотив (Горна Оряховица): Християн Христов, Димо Атанасов, Иван Пенев, Стефан Иванов, Тодор Таушанов, Петко Цанков, Александър Стефанов, Джунейт Яшар, Виктор Митев, Даниел Стоянов, Владислав Мирчев

Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица) 2:0