Репортаж 28 Февруари 2021

Лудогорец II с равенство срещу Литекс в Ловеч

Лудогорец II надигра Литекс в Ловеч за мача от XX кръг на първенството във Втора лига, но след куп пропуски стигна само до равенство 2:2. Момчетата...

Момчетата на Тодор Живондов принудиха отбраната на домакините да сгреши още  в 23-та секунда на срещата. Тогава бранител игра с ръка и главният съдия Станимир Тренчев посочи бялата точка. Цветослав Петров изпълни точно дузпата и "орлите" откриха в 1-та минута. До края на полувремето добри положения за втори гол се откриха пред Георги Чукалов, Цветослав Петров и Петър Караангелов. Никой от тях обаче не успя да отбележи. Почивката дойде при този резултат.

Литекс изравни в 68-та минута чрез Добромир Бонев. Домакините успяха да поведат в 77-та минута чрез Християн Петров. Между двете попадения Петър Георгиев пропусна хубава ситуация за гол. Пет минути преди края на редовното време и Владислав Минков от няколко метра не успя да порази целта. Настойчивостта на разградчани бе възнаградена в 90-та минута. Георги Чукалов бе изведен срещу Станислав Нисторов, преодоля го и бе повален в наказателното поле. Минута по-късно Цветослав Петров отново не сбърка от бялата точка за крайното 2:2.

Изключително съм доволбен от дисциплината и старанието, с което момчетата изиграха този мач. Борихме се докрай и съм доволен от точката, защото се наложи да излезем на терена с много проблеми при окомплектоването на състава, заяви след послредния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ II   2:2

0:1 Цветослав Петров (1 - дузпа)

1:1 Добромир Бонев (68)

2:1 Християн Петров (77)

2:2 Цветослав Петров (90+1 - дузпа)

Литекс: Станислав Нисторов, Петър Петров,  Християн Петров, Пламен Николов (капитан), Галин  Минков, Олег Димитров, Иван Иванов, Добромир  Бонев,  Илиян Капитанов, Иван Митрев, Радослав  Живков

Лудогорец II: Владимир Русанов, Бранимир  Костадинов, Хюсеин Кельовлуев, Методий  Стефанов, Георги Вълчев, Александър Ганчев, Петър Караангелов, Цветослав Петров (капитан), Димитър Илиев, Владислав Найденов, Георги  Чукалов