Репортаж 6 Декември 2020

Лудогорец с нова победа в елита

Лудогорец победи Славия с 2:0 в мач 234 на Светослав Дяков в елита на България. Така той изравни Марселиньо за най-много двубои. Шампионите са...

Лудогорец победи Славия с 2:0 в мач 234 на Светослав Дяков в елита на България. Така той изравни Марселиньо за най-много двубои. Шампионите са едноличен лидер в efbet Лига.

Наставникът на Лудогорец Станислав Генчев направи доста промени в своя състав, като Пламен Илиев започна вместо Владислав Стоянов. Титуляр бе и Сисиньо, а атаката поведе голмайсторът на Втора лига Димитър Митков.

Срещата започна с атаки и към двете врати. В първите 10 минути най-интересното бе удар на ветерана Димитър Рангелов, който обаче бе неточен. Иначе първото положение за „орлите“ се откри пред Кирил Десподов, но той би над вратата. В 18-ата минута шампионите направиха много добра атаката, като Чибота намери Каули, който би мощно, но и неточно. След това изключително дейният Кирил Десподов пробва своя мерник от пряк свободен удар. Напречната греда обаче спаси Светослав Вуцов и Славия. В 37-ата минута Алекс Сантана проби през центъра и пробва удар, но много неточен. След това Чибота също би, но прекалено слабо. В последната минута на първата част Лудогорец създаде най-добрата си атака. Тогава Каули намери Сисиньо, той свали с гърди за връхлитащия Чибота, чийто мощен удар бе отразен от Станислав Вуцов.

Втората част започна както завърши и първата – с натиск на Лудогорец. След заучено изпълнение на корнер Десподов подаде за Чибота, той би технично и преодоля Светослав Вуцов, но с глава от голлинията изби Филип Антовски. В 60-ата минута отново Десподов се озова на добра позиция, но отново не бе акуратен.

Пет минути след това Лудогорец поведе. Първо Вердон центрира, като топката рикошира в Антовски едвам Вуцов я изби в корнер. При негово центриране Десподов качи топката на главата на влезлия като резерва Кешерю, който отбеляза 101-ия си гол в елита. В 74-ата минута „орлите“ можеха да сложат точка на спора. Тогава Доминик Янков бе изведен много добре от Кешерю, но не успя да преодолее Светослав Вуцов. След това Десподов за пореден път избяга от защитата на Славия и шутира силно, но отново Вуцов бе на мястото си. Всичко в двубоя приключи в 82-ата минута. Тогава Алекс Сантана би от над 20 метра, топката рикошира в Милен Гамаков на „белите“ и заблуди коварно Светослав Вуцов, който и не се намеси по най-добрия начин – 2:0 за шампионите.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2

0:1 Клаудиу Кешерю (65')
0:2 Алекс Сантана (83')

СЛАВИЯСтанислав Вуцов, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Филип Антовски, Драгош Фиртулеску (59 - Емил Стоев), Янис Карабельов (73 - Дарко Тасевски), Георги Вълчев (59 - Венцислав Бенгюзов), Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Димитър Рангелов (68 - Калоян Кръстев)

ЛУДОГОРЕЦПламен Илиев, Антон Недялков, Сисиньо, Алекс Сантана (87 - Абел Анисе), Кирил Десподов (77 - Елвис Ману), Мавис Чибота (87 - Бернард Текпетей), Светослав Дяков, Оливие Вердон, Жосуе Са, Димитър Митков (62 - Клаудиу Кешерю), Каули Оливейра (62 - Доминик Янков)

Жълти картони: Петър Патев, Дарко Тасевски (Славия); Оливие Вердон, Жосуе Са (Лудогорец).

Славия - Лудогорец 0:2