Репортаж 3 Октомври 2020

Лудогорец II победи и Хебър

Лудогорец II записа четвърта поредна победа, след като подчини с 3:2 Хебър (Пазарджик). Мачът от IX кръг на първенството във Втора лига се игра на...

Лудогорец II записа четвърта поредна победа, след като подчини с 3:2 Хебър (Пазарджик). Мачът от IX кръг на първенството във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли".

Момчетата на Тодор Живондов притиснаха съпреника от първия съдийски сигнал. В 8-та минута Димитър Илиен нахлу в наказателното поле и бе повален от Цветелин Тонев. Главният съдия Ивелин Занев посочи бялата точка, а минута по-късно Димитър Митков реализира за 1:0. До почивката добри ситуации се откриха още пред Цветослав Петров и Илкер Будинов, но те не успяха да отбележат. Почивката дойде при този резултат.

Втората част започна отлично за разградчани. В 47-та минута те вече водеха с 2:0, след като Будинов изведе чудесно Димитър Митков, а таранът хладнокръвно реализира. Само две минути по-късно и класиката стана факт на "Гнездо на орли". Чудесна комбинация между Иван Йорданов, Цветослав Петров и Димитър Митков, завърши с отмерен удар на централния нападател, който оформи своя хеттрик. В 72-та минута главният съдия видя нарушение срещу Йордан Тодоров в наказателното поле на "орлите" и отсъди дузпа. Тодор Чаворски я изпълни точно за 3:1. В добавеното време Томислав Йорданов използва едно неразбирателство в отбраната на домакините и с глава оформи крайното 3:2.

Благодаря на момчетата, защото изпълниха перфектно тактическите си задачи. Вярно е, че накрая намалихме темпото и допуснахме два гола, но те са млади и е нормално да грешат. Вярвам, че повечето от тях са бъдещето на българския футбол, заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - ХЕБЪР   3:2

1:0 Димитър Митков (9 - дузпа)

2:0 Димитър Митков (47)

3:0 Димитър Митков (49)

3:1 Тодор Чаворски (73 - дузпа)

3:2 Томислав Йорданов (90+4)

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Петър Генчев, Тихомир Димитров, Ерол Дост, Иван Йорданов, Димитър Илиев, Цветослав Петров, Димитър Митков, Илкер Будинов

Хебър (Пазаджик): Александър Любенов, Тодор Гочев, Ивайло Тодоров, Томислав Папазов, Цветелин Тонев, Георги Каракашев, Жак Пехливанов, Красимир Илиев, Мартин Вълчинов, Октай Хамдиев, Живко Петков