Репортаж 8 Август 2020

Лудогорец загуби с 1:3 на старта

Лудогорец започна първенството със загуба. Шампионите паднаха с 1:3 от Ботев във Враца. Домовчийски откри резултата в 43-ата минута след спортно...

Лудогорец започна първенството със загуба. Шампионите паднаха с 1:3 от Ботев във Враца. Домовчийски откри резултата в 43-ата минута след спортно положение за засада. Генов и Атанасов отбелязаха другите два гола за домакините през второто полувреме. Почетното попадение за Лудогорец бе дело на Каули от дузпа в даденото от рефера продължение.

“Орлите” играха близо час с човек по-малко. В 34-ата минута за два жълти картона бе изгонен Светослав Дяков.

Мачът премина при непрекъснат дъжд, който затрудни шампионите максимално.

Официален дебют за Лудогорец направи новото попълнение Бернард Текпетей, който започна титуляр и остана на терена 60 минути.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛУДОГОРЕЦ 3:1

1:0 Валери Домовчийски (43')
2:0 Даниел Генов (47')
3:0 Петър Атанасов (82')
3:1 Каули (93') -дузпа

БОТЕВ: Красимир Костов, Аласане Ндиайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (66 - Том), Винцислав Керчев, Даниел Генов, Даниел Гаджев (40 - Владислав Узунов), Димитър Буров, Илия Миланов, Педро Лагоа (81 - Христо Златински), Петър Атанасов

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Сисиньо, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Антон Недялков, Светослав Дяков, Абел Анисе (59 - Алекс Сантана), Мавис Чибота, Бернард Текпетей (59 - Доминик Янков), Каули Оливейра, Якуб Шверчок (42 - Стефан Баджи)

Жълти картони: Валери Домовчийски, Венцислав Керчев, Димитър Буров (Ботев); Светослав Дяков, Каули Оливейра (Лудогорец);

Червен картон: Светослав Дяков (Лудогорец).