Репортаж 20 Юли 2020

Лудогорец U18 е в Младежката Шампионска лига!

Лудогорец U18 ще представя България в Младежката Шампионска лига, след като спечели финала за купата на БФС с 3:1. Мачът се игра на стадион "Ивайло"...

Феновете в Разград за втора поредна година ще наблюдават мачове от Младежката шампионска лига, благодарение на Лудогорец  U18. Талантите от школата на клуба спечелиха финала за купата на БФС срещу Септември (София) с 3:1. Мачът се игра на стадион "Ивайло" във Велико Търново. Момчетата на Стефан Славов имаха превъзходство през целия звубой, като нито за миг не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор. Победата за Лудогорец U 18 можеше да бъде по-изразителна, но столичният тим имаше късмет. Освен многото положения пред вратата на Септември, "малките орли" удариха и две греди.

Лудогорец U18 откри резултата още в 3-та минута. Алекс Луканов бе най-съобразителен след едно центриране от корнер и с едно докосване отклони топката в мрежата. В 19-та минута Хидает Хюсеин пропусна от удобна позиция. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

Второто полувреме не започна добре за разградчани, които получиха гол от дузпа в 57-та минута. Точен за Септември от бялата точка бе Симеон Александров. В 72-та минута Петър Георгиев изкочи сам срещу стража на столичани и технично го прехвърли за 2:1. Отново Георгиев бе точен в 85-та минута, като от 7-8 метра прати топката в мрежата с отмерен удар.

След последния съдйиски сигнал "орлите" триумфираха заслужено и се окичиха със златните медали. Младите таланти на клуба вдигнаха във въздуха треньора си Стефан Славов, а след това и купата на БФС.

На финала за купата на БФС Лудогорец U18 игра в състав: Дамян Христов, Димитър Василев, Алекс Луканов, Анастас Пемперски, Валентин Цветанов, Георги Маджаров, Георги Николов, Димитър Василев, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Стилиян Спасов (Росен Иванов, Онур Чолак, Мартин Кирев, Димитър Господинов).