Репортаж 5 Ноември 2018

Лудогорец II би Струмска слава с хеттрик на Жуниор Брандао

Лудогорец II победи Струмска слава (Радомир) с 3:1 в домакинския си мач от XIII кръг на първенството във Втора професионална лига. В герой се...

Лудогорец II победи Струмска слава (Радомир) с 3:1 в домакинския си мач от XIII кръг на първенството във Втора професионална лига. В герой се превърна бразилският таран Жуниор Брандао, който заби хеттрик.

През първото полувреме ситуациите за гол не бяха много. Гостите се бяха затворили в половината си, а "орлите" търпеливо търсеха удобен момент да нанесат своя удар. В 11-ата минута, след удар на Цветомир Панов, бранител на гостите изби от голлинията. Минута по-късно шут от фал на Ивайло Климентов премина на сантиметри от горната греда. В 18-ата минута Васил Симеонов спаси опасен удар на Александър Аспарухов, а в 39-ата, първо Жуниор Брандао, а после и Ивайло Климентов, нямаха шанс от чисти позиции да поразят целта.

През втората част момчетата на Ради Здравков вдигнаха оборотите, като влизането в игра на Ерол Дост определено направи атаките на тима по-остри и по-опасни. Точно Дост намери добре Брандао в 66-ата минута и бразилецът откри резултата. В 85-ата минута таранът получи хубав пас зад гърба на защитата, напредна и технично копна топката над вратаря Коантар - гол и 2:0. Брандао оформи своя хеттрик в 87-ата минута, когато отне една топка и безпогрешно я насочи в мрежата, за да направи резултатът класически. Минута преди края на редовното време влезлият като смяна в състава на Струмска слава Хуан Калдерон нахлу в наказателното поле и след съприкосновение с Димитър Илиев главният съдия Георги Гинчев прецени, че това е дузпа. След точното й изпълнение в 90-ата минута Димитър Петков отбеляза почетното попадение за отбора си.

ЛУДОГОРЕЦ II - СТРУМСКА СЛАВА  3:1

1:0 Брандао (66')
 2:0 Брандао (85')
 3:0 Брандао (87')
 3:1 Димитър Петков (90') - дузпа

Лудогорец II: Васил Симеонов, Цветомир Панов, Тихомир Димитров, Преслав Петров, Димитър Илиев, Олег Димитров - кап, Мейл Махлангу (60 - Eрол Дост), Денислав Александров (86 - Мартин Милков), Ивайло Климентов (73 - Андриан Димитров), Жуниор Брандао, Доминик Янков.

Струмска слава Радомир: Юго Коантар, Димитър Петков, Мартин Костов, Николай Николов (84 - Динко Динев), Илиян Попов, Борислав Николов - кап, Ерик Иванов, Любомир Танев, Христо Младенов, Христо Кирев, (61 - Кристиян Тасев), Александър Аспарухов (70 - Хуан Калдерон).

Жълти картони: Ерол Дост (Лудогорец II); Мартин Костов (Струмска слава).