Репортаж 8 Октомври 2011

„Лудогорец” надигра лидера в румънското първенство „Динамо”

Румънският гранд „Динамо” се предаде пред „Лудогорец” на приятелския мач на „Лудогорец Арена”пред очите на 4000 зрители.

„Орлите” постигнаха изключително престижна победа над лидера в първенството на северната ни съседка. „Зелените” не спираха да създават голови положения, а мачът приключи с 2:1.

Кристиян Кабаселе вкара победния втори гол още в първите няколко минути от дебюта си в „Лудогорец”. Белгийският младежки национал вкара в 91 минута с лекота, останал сам срещу вратаря на гостите.

Момчетата на Ивайло Петев бяха по-добрият тим на терена почти през целия мач и съвсем заслужено стигнаха до победата. Първото полувреме предложи доста интересни моменти пред вратата на гостите, но въпреки това резултатът се запази без голове.

Веднага след почивката, домакините поведоха след точен изстрел на Марселиньо, който се реваншира за пропуските си през първото полувреме. Нападателят бе намерен отлично в наказателното поле на „Динамо”, овладя добре и с премерен удар от точката на дузпата не остави шансове на румънския страж.

Изравняването на резултата дойде в 67-ата минута, топката бе подадена към нападателя Мариуш Никулае, който с глава от три метра направи 1:1.

„Бих привлякъл целият „Лудогорец” в „Динамо”, толкова ми хареса играта на отбора. Очевидно е, че „Лудогорец” и ЦСКА са фаворитите за титлата на България”, заяви старши треньорът на румънския гранд Ливиу Циоботариу след края на срещата.

Наставникът на „зелените” Ивайло Петев бе по-критичният в анализа си за играта. „Изиграхме стойностна контрола със значение. Играхме срещу силен отбор, който не се нуждае от представяне. Играхме както исках да играем, както се представихме досега и както искам да играем през пролетния полусезон. Не ми хареса, че пропуснахме голови положения през първото полувреме и допуснахме нелеп гол във втората част.”, заяви Ивайло Петев.

Грандът „Динамо” (Букурещ) е лидер в националното първенство на Румъния след 9-я кръг. Тимът е с 4 точки преднина пред втория в класирането и е фаворит за националната купа. Срещата в Разград бе проследена и от 5 национални телевизии от румънската столица.