Клуб 9 Ноември 2022

И с 10 души "орлите" от U14 оскубаха "канарчетата"

Макар и останали с човек по-малко на терена през цялото второ полувреме "орлите" от формацията Лудогорец U14 оскубаха с 2:0 пловдивските канарчетата...

Макар и останали с човек по-малко на терена през цялото второ полувреме "орлите" от формацията на Лудогорец U14 оскубаха с 2:0 пловдивските "канарчетата" в мач реванш от осминафиналната фаза на турнира за Купата на БФС. Момчетата на Милен Маринов заличиха единия гол аванс на Ботев от първата среща в 10-та минута. Голът реализира Стелиян Белчев. Той получи пас от Виктор Иванов, преодоля прекия си пазач и с левия крак прати топката в мрежата. До края на първото полувреме разградчани пропуснаха още три чудесни възможности за попадение. Стелиян Белчев не успя за сантиметри да засече от упор на голлинията успоредно подаване от фланга. Останал сам срещу вратаря на съперника Калоян Георгиев стреля в тялото му, а Виктор Иванов не намери очертанията на вратата от два метра с глава.

Втората част не започна добре за "орлите". Още в 36-та минута червен картон получи Радослав Коев. За нарушението му бе отсъдено и най-тежкото наказание във футбола. Вратарят Алекс Панайотов обаче реагира великолепно и спаси дузпата. Намесата му мотивира до краен предел момчетата в зелено и само три минути по-късно Калоян Георгиев опъна мрежата на пловдивчани за 2:0. Дори с десет души талантите на Шампионите продължиха да доминират на терена, като бързите им контраатаки всяваха смут в отбраната на гостите. До края на мача Джем Андонов, Стелиян Белчев и Ястиян Георгиев бяха близо до нов гол, но малко не им достигна да отбележат.

Повече от доволен съм. Отстранихме един от най-силните тимове в тази възрастова група и то по начин, който ще бъде запомнен. Благодаря на момчетата за силния дух, волята, характера и майсторството, които демонстрираха днес на терена, коментира след успеха старши треньорът Милен Маринов.

U14: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:0