Репортаж 15 Април 2024

Лудогорец с 12-та поредна победа

Лудогорец удари с 2:0 Арда, записвайки 12-а поредна победа в елита. Тоест позволи на шампионите да дръпнат с 11 точки пред втория Черно море. Първите...

Първите две ситуации бяха за Арда, като гредата спря Борислав Цонев и Станислав Иванов. После Лудогорец натисна. Първо Текпетей пропусна, но в 32-ата минута нямаше какво да спаси гостите. Руан даде чудесен пас към Рик, който центрира за Дуа и той е глава не остави шансове на Господинов -1:0!

10 минути след това Лудогорец стигна до второ попадение. Текпетей изпълни бързо тъч, намирайки Пьотровски, който надигра Котев и с хубав удар направи 2:0.

В 53-ата минута Арда остана с човек по-малко. Резервата Христо Митев получи директен червен картон за това, че спря излизащия сам срещу вратаря Текпетей. Последва нов удар към вратата на гостите, но пропуск направи Дуа. После пък Анатоли Господинов спря Сон, който проби отляво.

Пропуските продължиха, като такива направиха Рик и Нареси. Въпреки това Лудогорец взе своето без особено напрежение.

Лудогорец - Арда (Кърджали) 2:0