• 2 пъти носител на купата на България
  • 2 пъти носител на Суперкупата

Сезон 2012/2013

Втора титла

Лудогорец узакони титлата буквално в последния XXX кръг на NEWS 7 футболно първенство. Драматичният завършек на шампионата в полза на "орлите" затвърди още повече всеобщото мнение, че отборът на Лудогорието най-много заслужава златните медали. През целия сезон момчетата на Ивайло Петев бяха с класа над съперниците си. За пореден път тимът излезе с положителен баланс от битките с водещите отбори.

Шампионска Лига 2012/2013

Европейски клубни турнири

Дебютът на Лудогорец в европейските клубни турнири е повече от добър, въпреки че тимът не успява да постигне победа. На 19 юли 2012 г. „орлите“ изпускат Динамо Загреб в първи мач от II предварителен кръг на най-комерсиалния турнир. Марселиньо открива резултата в 67-ата минута, а малко след това Лудогорец изпуска златен шанс за втори гол. Хърватите стигат до равенството в 92-ата минута след гол на Анте Рукавина с глава.

Реваншът в Загреб започва отлично за Лудогорец. Гъргоров открива резултата, Динамо изравнява, но Марселиньо дава отново преднина за българския шампион. В 60-ата минута Рукавина вкарва втория си гол в мача за 2:2. Драмата предстои в 8-ата минута на продължението на мача, когато Дамагой Вида вкарва за крайното 3:2.