Академия 14 Април 2024

Лудогорец U16 гази в Плевен за два рекорда

Лудогорец U16 счупи два рекорда при гостуването си на Спартак (Пл) в мач от поредния кръг в елитната група. Момчетата на треньора Росен Иванов...

Лудогорец U16 счупи два рекорда при гостуването си на Спартак (Пл) в мач от поредния кръг в елитната група. Момчетата на треньора Росен Иванов разгромиха противника с 10:0. Това е най-изразителната победа за талантите в тази възраст в настоящото първенство. С успеха Лудогорец U16 има вече отбелязани 102 гола.
Срещу Спартак (Пл) "орлите" отбелязаха по пет гола в двете полувремена. Преди почивката Максим Минков отбеляза три гола, а по веднъж се разписаха Димитър Мрънков и Калоян Божков. През второто полувреме Мрънков отбеляза още две попадения, Атила Сакалъ също добави два, а веднъж се разписа Петър Вълов.

"Доволен съм от всички деца. Постараха се да се представят добре. Играха свободно и видяхте какво се получи. Разликата в класите бе осезаема", коментира треньорът Росен Иванов.

Лудогорец U16 е лидер в класирането в елитната група с преднина от осем точки пред Септември.