Репортаж 4 Април 2015

Лудогорец нокаутира ЦСКА и дръпна с шест точки на върха

Барт, Марселиньо, Мисиджан и Кишада вкарват за разгромната победа на шампионите

Лудогорец докосва четвърта поредна титла, след като разби с 4:0 основния си конкурент за златото - ЦСКА. Головете за „орлите“ отбелязаха Барт през първото полувреме, Марселиньо и Мисиджан през второто. С този успех разградчани дръпнаха с 6 точки пред „червените“, като до края на сезона остават 8 кръга.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев заложи на всичко най-добро, с което разполага. Владо Стоянов стартира на вратата, а пред него в защита действаха Жуниор Кайсара, Алекс Барт, Козмин Моци и Йордан Минев. Двойка вътрешни халфове бяха Светослав Дяков и Фабио Ешпиньо, а играта на шампионите връзваше Марселиньо. По крилата започнаха Дани Абало и Върджил Мисиджан, а на върха на атаката - Роман Безяк. Извън групата за пореден път остана Юнес Хамза.

„Червените“ започнаха срещата доста надъхано, като още в 4-ата минута Тончи Кукоч даде чудесен пас на Николич, който би веднага, но Владо Стоянов изби. Лудогорец отвърна с удар на Марселиньо, който технично премина през Галчев и Тунчев, но Уваренко спаси. Секунди след това Ешпиньо центрира остро, а Дани Абало изпревари вратаря на ЦСКА, но не успя да нанесе удар и Тунчев изби в корнер

Лудогорец създаде първото си чисто положение в 29-ата минута. Тогава Марселиньо се възползва от грешка на Кукоч и изведе чудесно Роман Безяк, чийто удар мина на сантиметри от гредата. При положението словенският таран се сблъска много силно с Уваренко, но за щастие нямаше нищо сериозно. „Червената“ крепост падна в 37-ата минута. Тогава Ешпиньо центрира от корнер, Милисавлевич изби, но право на краката на португалеца, който върна топката в наказателното поле, а там Барт изпревари Оршулич и с глава откри резултата - 1:0.

На полувремето зрителите на стадиона в Разград станаха свидетели на романтичен жест, след като местен жител предложи брак на своята любима в центъра на терена.

Явно недоволен от представянето на своите, Галин Иванов направи смяна още на почивката, като на мястото на неубедителния Жуан Фелипе се появи Луис Соарес. Това обаче не даде резултат и отново Лудогорец бе по-добрия отбор на терена. В 47-ата минута Дани Абало можеше да вкара, но не уцели вратата. Малко след това след поредица от грешки в наказателното поле на ЦСКА, се стигна до нов удар на Абало, който обаче бе спасен майсторски от Уваренко. „Червените“ отговориха чрез Стефан Николич, който засече с глава центриране на Милисавлевич, но не успя да вкара първия гол за ЦСКА за 2015 г. Интригата в срещата умря в 65-ата минута. Тогава Мисиджан развинти Венци Василев и центрира към Марслелиньо, който се справи с Оршулич и с глава прати топката за втори път в мрежата на Уваренко - 2:0. В 77-ата минута ЦСКА можеше да намали резултата, но Жоаким и Луис Сораес не успяха да се възползват от остро подаване на Милисавлевич. Класическото 3:0 оформи Мисиджан в 79-ата минута, който се възползва от чудесен пас на пробилия Дани Абало. До края на мача футболистите на Георги Дерменджиев направиха още няколко пропуска. В 90-ата минута Мисиджан направи поредния си пробив и подаде на Кишада, който не остави никакви шансове на Уваренко - 4:0.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 4-0 (1-0)
1-0 Барт (36')
2-0 Марселиньо (64')
3-0 Мисиджан (79')
4-0 Кишада (90+2')

ЛУДОГОРЕЦ: В. Стоянов - Кайсара, Моци, Барт, Минев - Ешпиньо, Дяков (87'-Златински) - Абало, Марселиньо (87'-М. Александров), Мисиджан - Безяк (79'-Кишада).
Старши треньор: ГЕОРГИ ДЕРМЕНДЖИЕВ

ЦСКА: Уваренко - Василев, Тунчев, Оршулич, Кукоч - Сънди, Галчев - И. Стоянов (60'-Силва), Фелипе (46'-Соарес), Милисавлевич - Николич (74'-Жоаким).