Академия 23 Април 2024

"Орле" на Лудогорец вкара с Юношеския национален отбор U15 за 1:1 срещу Косово

Талант от Академията на Лудогорец вкара единственото попадение за Юношеския национален отбор на България до 15 години, с което трикольорите записаха...

Талант от Академията на Лудогорец вкара единственото попадение за Юношеския национален отбор на България до 15 години, с което трикольорите записаха равенство 1:1 в първата приятелска среща срещу Косово. Николай Попов се разписа във вратата на опонентите в 40-тата минута, като бе точен от бялата точка. Дузпата бе отсъдена за задържане на играч в наказателното поле.

Играчът на Елитния тим на Лудогорец до 15 години откри резултата на срещата, която се игра в косовския град Прищина. В 80-тата минута обаче юношите на Косово успяха да изравнят, като се разписаха също след изпълнение на дузпа.

Капитан за младите "лъвчета" бе друг футболист на Лудогорец U15 -  Ястиян Георгиев. От първата минута на приятелския мач на терена излязоха още други двама футболисти на Лудогорец - Виктор Иванов и Тимур Мустафа. Игрово време през втората част записа и Петър Клявков.

Момчетата от Академията на Шампиона защитиха зелената емблема, като показаха високо ниво на игрови умения въпреки тежките условия на мокрия терен.

Вторият приятелски мач на Юношеския национален отбор на България U15 срещу този на Косово ще се изиграе на 25 април.