Репортаж 21 Септември 2014

Лудогорец показа страхотен футбол и разгроми Литекс с 4:1

Лудогорец - Литекс 4:1

Лудогорец разгроми Литекс с 4:1 в дербито на IX кръг на "А" група. Шампионите показаха рядко виждан по българските терени футбол и тотално надиграха съперника от Ловеч. "Орлите" забиха четири попадения, като пропуснаха още толкова. Веднъж топката срещна и гредата след удар на голмайстора от "Анфийлд" Дани Абало преди почивката.

Първото попадение отбеляза Марселиньо в 12-ата минута. Даниел Абало подаде прецизно към бразилеца и го задължи от няколко метра да вкара топката в мрежата. Ранното попадение даде допълнително самочувствие на домакините, които започнаха още по-масирано да атакуват.

В 32-ата минута фалцов удар по диагонала на Абало срещна левия стълб.

В 40-ата минута "орлите" сътвориха образцова контраатака по левия фланг. Ангуло проби, подаде към Абало, който предостави кълбото на Марселиньо. Бразилецът се освободи майсторски от прекия си пазач и стреля, но право в ръцете на вратаря.

В самия край на първата част Лудогорец буквално скри топката на своите гости. След многоходова атака Абало подаде към Михаил Александров. Крилото овладя на границата на пеналта и с топовен шут не остави шанс на Винисиус Баривиейра за 2:0.

Второто полувреме стартира с две опасности пред вратата на "оранжевите", в които отново дейно участие взе Абало. Първо испанецът бе изведен на отлична позиция, но си пое дълго топката и тя му бе отнета. Малко по-късно няколко сантиметра не достигнаха на испанеца да засече центриране на Михаил Александров отдясно.

Литекс успя да донесе главоболие на отбраната на "зелените" чак в 55-ата минута, когато Пламен Гълъбов бе заел най-добра позиция в наказателното поле и след центриране от корнер засече от въздуха кълбото. Ангуло обаче предотврати попадение, избивайки от голлинията.

В 63-ата минута Лудогорец изгради рядко срещана по българските терени атака, която им донесе успех. Абел Анисе изведе по дясното крило Жуниор Кайсара. Бразилецът направи две двойни подавания с Александров и в последствие подаде към Юнес Хамза, който отблизо покачи на 3:0.

В 70-ата минута Абало центрира точно към Хамза, но таранът не успя да отбележи от чиста позиция.

Литекс отговори плахо чрез удар на Армандо Ваюши, който зализа крака на футболист на домакините и топката излезе в корнер. Последва меле в наказателното поле, но след доста усилия и колективни действия домакините се справиха със сложната ситуация. Наложи се Марселиньо да чисти на посоки на сантиметри от голлинията.

В 90-ата минута Вандерсон се възползва от прецизно центриране на Кайсара и с глава вкара за 4:0. В даденото продължение Данило Асприля заби почетното попадение. Фланговият играч се разписа с глава след отличен пробив и центриране на Божиков.