Академия 23 Февруари 2024

Лудогорец U16 отвя с 5:0 Локомотив (Пловдив)

Младежите от Лудогорец U16 отвяха с 5:0 Локомотив (Пловдив) в първия шампионатен мач от XVI кръг на пролетния дял. Играчите на старши треньора Росен...

Младежите от Лудогорец U16 отвяха с 5:0 Локомотив (Пловдив) в първия шампионатен мач от XVI кръг на пролетния дял. Играчите на старши треньора Росен Маринов откриха първенството в своята Елитна група с гостуване в града под тепетата.

Максим Минков откри резултата в 34-тата минута, подпомогнат от асистенция на съотборника си Димитър Мрънков, който успя да се пребори с противниците за топката.

Самият Мрънков също се разписа във вратата на Локомотив само 7 минути по-късно. Красивото му попадение бе нанесено с неспасяем удар в границите на наказателното поле.

„Орлетата“ успяха да създадат още голови ситуации, с които застрашиха вратата на пловдивския страж.

През втората част на срещата Лудогорец тотално доминираше на терена. След подновяването на играта, в 54-тата минута резултатният Димитър Мрънков отново бе точен за своя отбор с красив гол с глава. Попадението му бе подпомогнато от асистенция на Калоян Божков.

За 4:0 точен бе Боян Иванов в 67-та минута, а крайният резултат оформи Илиан Гатински с шут от дистанция.

Поздравявам всички играчи, които взеха участие в мача. Стартирахме първенството по най-добрия начин, сега продължаваме с подготовката, коментира старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.

След победата „орлетата“ еднолично оглавяват класирането в своята група. В следващия, XVII кръг, Лудогорец предстои да гостува на Берое (Стара Загора). Срещата ще се проведе в неделя, 3 март.