Академия 27 Април 2024

10-годишните „орлета“ вдигнаха купата на международен турнир в Румъния

Десетгодишните футболисти на Лудогорец вдигнаха купата на Международния турнир по футбол Кълъраш къп. От редиците на малките „орлета“ бе избран и...

Десетгодишните футболисти на Лудогорец вдигнаха купата на Международния турнир по футбол Кълъраш къп. От редиците на малките „орлета“ бе избран и най-добрият играч на турнира. Всички тези успехи и поводи за гордост дойдоха по време на първото участие на момчетата в спортната надпревара. Успешните таланти бяха водени от треньора Христос Доков.

Турнирът се организира в румънския град Кълъраш и участие в него взимат деца, родени през 2014 година. Футболните срещи се проведоха от четвъртък до събота, когато се изигра финалният сблъсък. В него отборът на Лудогорец победи с 2:0 Удинезе.

С голове за разградчани се разписаха Джеймс Терънс, който откри резултата след ъглов удар с глава, както и Петко Станчев, който удвои преднината отново след центриране.

Преди това Лудогорец убедително спечели полуфинала с резултат 3:0 срещу ЛТД Драгалина. На четвъртфинала победи с 3:2 Олтенита. Мачовете в групата завършиха както следва:

Лудогорец 7-2 ЛТД Драгалина; Портул Кълъраш 1-7 Лудогорец; Лудогорец - Атлетик Кълъраш 9:0.

Отличието за най-добър играч на турнира /MVP/ спечели Джеймс Терънс от Лудогорец, който в поредицата мачове успя да вкара 12 гола в противниковата врата.

Това е поредно признание за малките играчи на Христос Доков в рамките само на два месеца, след като неговите момчета, родени през 2015 година, станаха първенци в първия детски турнир „Лудогорска пролет“ през март.