Академия 11 Юни 2017

Лудогорец U15 на четвъртфинал след разгромна победа над Локомотив в София

Лудогорец U15 се класира без проблеми за четвъртфиналите на републиканското първенство за юноши, родени до края на 2002 година. Момчетата на Диан...

U15: Локомотив (София) - Лудогорец 0:6

Момчетата на Диан Ангелов разгромиха столичния Локомотив с 0:6 и след 3:0 от първия мач в Разград отстраниха съперника с общ резултат 9:0. След класическата преднина от първия двубой орлетата излязоха на стадиона в столичния квартал „Надежда” уверени, но и достатъчно мотивирани. Те показаха добра игра и доминираха от първата до последната секунда на мача. През първото полувреме чрез Даниел-Виктор Кънчев в 22-ата и Петър Георгиев в 32-ата минута Лудогорец поведе с 0:2.

През второто разградчани реализираха още четири попадения, като техни автори станаха Костадин Илиев в 41-ата минута, Калоян Симеонов в 58-ата и 65-ата и Стилиян Спасов в 69-ата минута.

Доволен съм от момчетата. Изпълниха тактическите задачи, както трябва, разиграваха добре, атакуваха опасно и заслужено победиха с този категоричен резултат”, коментира Диан Ангелов.

След успеха в София "орлите" очакват съперника, срещу който ще се изправят на четвъртфиналите, като жребият ще бъде теглен във вторник, 13 юни.

Срещу Локомотив ( София) Лудогорец U15 игра в състав: Мирослав Пейчев, Ники Пенков, Алекс Луканов, Костадин Илиев, Петър Янакиев, Георги Маджаров, Димитър Василев, Даниел-Виктор Кънчев, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Онур Чолак (Калоян Симеонов, Валентин Цветанов, Стилиян Спасов, Иван Донец).