Репортаж 30 Март 2024

Лудогорец надделя над Локо (Пд) в края

Лудогорец победи с 2:1 Локо Пд в интересен мач на "Лаута". Точни за гостите бяха ...

Лудогорец победи с 2:1 Локо Пд в интересен мач на "Лаута". Точни за гостите бяха Бърнард Текпетей и Диниш Алмейда, докато за домакините отбеляза Мичи Нтело.

В 15-ата минута Квадво Дуа изпълни добре пряк свободен удар, който мина много близо до целта. След половин час игра Лудогорец поведе. Клод Гонсалвеш отне топката, тя веднага стигна до Бърнард Текпетей, който с мощен изстрел не остави шансове на Кристиан Томов -1:0 за шампионите. Последва отлична двойна намеса на Серджио Част. Вратарят спаси последователно удари на Евандро и Димитър Илиев. В 36-ата минута домакините изравниха. Бабакар Дион центрира към Мипи Нтело, който избяга от Оливие Вердон и отблизо реализира.

В 51-ата минута Пьотрвски изведе зад защитата Текпетей, той елиминира вратаря, но след това ганаецът не уцели празната врата. Последва нов голям пропуск на Текпетей, който този път бе спрян от Кристиан Томов.

В 67-ата минута Нтело можеше да изведе домакините напред, но Падт спаси. Десетина минути преди края на срещата и гредата спря Лудогорец. Това се случи след удар на Вердон с глава В 90-ата минута Лудогорец стигна до втори гол. Точен бе бившият футболист на Локо Пд Диниш Алемйда, който се възползва от свалена топка от Квадво Дуа и не сгреши - 2:1 за разградчани. Джентълменски той не се зарадва на своето попадение.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 1:2