Репортаж 3 Февруари 2024

Лудогорец прави 1:1 с чехи

Лудогорец завърши 1:1 с Млада Болеслав в последната си контрола в турския курорт Белек. Мачът беше равностоен ...

Лудогорец завърши 1:1 с Млада Болеслав в последната си контрола в турския курорт Белек. Мачът беше равностоен, като и двата отбора пропуснаха още положения за голове. Шампионите откриха още в 14 - ата минута, когато Бернард Текпетей догони вкарана от Серджио Падт в игра топка и останал сам срещу стража на Млада Болеслав, не сбърка. Съперникът изравни в 32 - ата минута. Лошо връщане на Методий Стефанов към Серджио Падт, беше пресечено от Ладра, който прати топката в мрежата.

През второто полувреме Лудогорец имаше няколко възможности за втори гол, но Кайо Видал, Сонко Сундберг и Спас Делев нямаха ден. На свой ред чехите също създадоха, работа за защитата пред Симон Слуга, но до попадение не се стигна. Веднъж и гредата помогна на хърватския вратар на "орлите".

Лудогорец си тръгва от Турция с три победи, един равен и една загуба в предсезонните контроли. Утре по обяд, тимът пристига в София с редовен полет от Анталия.

Лудогорец - Млада Болеслав 1:1