Репортаж 3 Декември 2023

Лудогорец U17 пречупи с 2:1 Левски на "Герена"

В шампионски стил Лудогорец U17 пречупи с 2:1 Левски на "Герена". Двубоят бе от програмата на XV кръг в първенството на Елитната юношеска група до 17...

В шампионски стил Лудогорец U17 пречупи с 2:1 Левски на "Герена". Двубоят бе от програмата на XV кръг в първенството на Елитната юношеска група до 17 години. "Орлите" нанесоха своите удари в добавеното време на първата и на втората част.

До почивката Филип Гигов три пъти бе близо до гола. В първата от ситуациите той бе изведен очи в очи с вратаря на съперника, но стреля над напречната греда. След това негов удар с глава с мъка бе отразен от стража на домакините, а при третото положение бранител изби от голлинията. Превъзходството на разградчани принуди "сините" често да преминават границата на позволеното и в 40-та минута техен защитник бе отстранен от игра с втори жълт, респективно червен картон. Лудогорец откри в първата минута на продължението на редовните първи 45 минути. Тогава Елисей Съров бе повален в наказателното поле, а Станислав Витанов изпълни точно отсъдената дузпа за 1:0. При този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

След подновяването на играта опасен удар на Елисей Съров бе спасен от вратаря. Левски изравни в 80-та минута. Талантите на Шампионите довършиха съперника в третата минута на даденото от главния съдия продължение на двубоя. Тогава Георги Пенев стреля ефектно от воле от границата на наказателното поле и прати топката неспасяемо в мрежата.

Много съм доволен от успеха и поздравявам момчетата. Тази победа може да се окаже много важна крачка по пътя към титлата. Особено силно бе представянето ни през първата част, когато бяхме почти перфектни в игровите си действия и създадохме отлични голови ситуации, от които трябваше по-рано да затворим мача, коментира старши треньорът Мартин Цирков след успеха.