Репортаж 1 Декември 2023

Лудогорец повали Спартак Търнава в страхотна драма

Лудогорец победи драматично с 2:1 Спартак Търнава като гост и всичко в група Н от Лигата на конференциите ще се реши на 14 декември в Разград ,...

Лудогорец победи драматично с 2:1 Спартак Търнава като гост и всичко в група Н от Лигата на конференциите ще се реши на 14 декември в Разград, когато Лудогорец приема Нордселанд, победил с 6:1 Фенербахче.

Лудогорец вкара гол в 22-ата минута. Квадво Дуа проби през центъра и намери Кайо Видал. Бразилецът бе блокиран, но топката попадна на крака на Бърнард Текпетей, който отблизо щеше да скъса мрежата. Голът обаче бе отменен заради тънка засада на Текпетей в началото на атаката. Седем минути след това Недялков качи топката на главата на Пьотровски, който обаче стреля право във вратаря.

В 55-ата минута Дуа би, но без да затрудни Такач. Десети минути след това Кайо Видал стреля добре, но вратарят отново се справи.

В 74-ата минута Лудогорец поведе. Точен бе Квадво Дуа, който бе изведен добре от Текпетей и без проблеми отбеляза. Ерик Даниел бързо възстанови равенството После Оливие Вердон изпусна дузпа, преди Матиас Тисера да донесе успеха в 96-ата минута.

Спартак (Търнава) - Лудогорец 1:2