Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2023/24, Женски футбол, 7-ми кръг

Дамският отбор на Лудогорец показа характер и направи страхотен обрат за 5:4

21 Октомври 2023

Дамският отбор на Лудогорец изигра великолепен мач и направи страхотен обрат срещу Спортика (Благоевград).

Момичетата на Елена Пеева победиха с 5:4, въпреки че на полувремето губеха с 2:4. Пред сериозно количество публика на базата на футболната академия гостите поведоха с 0:1 още в 2-ата минута, но Алекс Василева изравни в 6-ата. Спортика отново излезе напред в резултата в 10-ата минута, а в 25-ата минута резултатът отново бе изравнен за 2:2 след попадение на Никол Бояджиян.

Съперникът обаче вкара два бързи гола в 35-ата и 39-ата минута, с което дръпна с 4:2 и мачът изглеждаше решен. След почивката Лудогорец излезе преобразен и напълно надигра силния си противник. Над всички бе Ванеса Гайдек, която отбеляза още в 48-ата минута за 3:4, а в 65-ата направи 4:4. Пълният обрат бе факт четири минути преди последния съдийски сигнал, когато Ева Атанасова отбеляза победния гол със страхотен шут отдалеч.

"Очаквахме, че мачът ще бъде равностоен. С този съперник сме се срещали доста пъти и сме записвали загуби. Днес обаче излязохме мотивирани, допуснахме някои грешки в защита, но вкарахме хубави голове. Доволна съм, че показахме невероятен характер и заслужено победихме", коментира старши-треньорът на Лудогорец Елена Пеева.

В следващия кръг на 28 октомври дамите гостуват на Етър.