Репортаж 28 Април 2024

Лудогорец изпусна Крумовград в мач с шест гола

Лудогорец не успя да стане шампион за 13-и път още на 28 април, правейки изненадващо ...

Лудогорец не успя да стане шампион за 13-и път още на 28 април, правейки изненадващо 3:3 с Крумовград в Разград. Гостите поведоха с 2:0 до почивката след голове на Алекс Колев и Серкан Юсеин. В началото на втората част „орлите“ заиграха много силно и бързо стигнаха до 2:2, а после и до обрат – 3:2, преди капитанът Антон Недялков да си отбележи автогол в последните секунди за крайното 3:3.

Георги Дерменджиев заложи на изключително атакуващ състав, в който започнаха и Квадво Дуа, и Руан Круз. С капитанската лента отборът отново изведе Антон Недялков, който се завърна в игра преди дни.

Първата по-интересна ситуация в срещата дойде в 9-а минута. Тогава Бърнард Текпетей видя празното пространство и опита удар от разстояние, но Янко Георгиев внимаваше и след получилия се рикошет успя да улови топката. Само три минути след това Серкан Юсеин се справи по чудесен начин на фланга и намери на чиста позиция Александър Колев в противниковото наказателно поле, като последният не сбърка, успявайки да матира Падт с добър завършващ удар - 1:0 за Крумовград. Лудогорец можеше да изравни в 26-ата минута, когато Сон свали добре към Якуб Пьотровски, който обаче не намери целта. Веднага след това Крумовград стигна до втори гол. Той бе дело на Серкан Юсеин и първоначално бе отменен, но след намесата на ВАР попадението бе признато. Иначе Алекс Колев избяга от защитата на Лудогорец и опита пас към Серкан Юсеин. След рикошет Диего Рапосо игра с топката и тя стигна до Серкан, който от въздуха не сгреши – 2:0. Домакините можеха да намалят в 36-ата минута, когато с глава Диниш Алмейда нацели вратата, но Янко Георгиев се намеси решително. Лудогорец можеше да се върне в мача в 41-ата минута, когато домакините организираха опасна контраатака. Рик Джонатан подаде на Руан, а той изведе Бърнард Текпетей на отлична позиция, но ганайският футболист стреля много неточно в аут. Две минути по-късно Педро Нареси можеше да си вкара много красив автогол. В шестата минута на добавеното време на първата част Текпетей бе потърсен с пас зад гърба на отбраната на Крумовград, но Янко Георгиев излезе и въпреки че не успя да играе добре с глава, предотврати гол в собствената си врата. След това Руан стреля, но неточно в аут.

Втората част започна с нов удар на Текпетей, но и той беше в аут. Шампионите намалиха в 49-ата минута. Педро Нареси проби през центъра и намери много добре Рик, който избяга от защитата и елегантно с левия крак намали – 1:2. В 55-ата минута Лудогорец получи дузпа. Рик отново проби и неговият сънародник Патрик Луан го събори в наказателното поле. Зад топката застана Оливие Вердон, който не би много добре, но топката мина под плонжа на хваналия ъгъла Янко Георгиев. Крумовград отговори на студения душ с хубав удар на Момчил Цветанов, който обаче бе отразен от Серджио Падт. В 64-ата минута Сон намери добре Квадво Дуа в наказателното поле, но изстрелът на швейцареца мина над вратата. Десетина минути след това Лудогорец стигна и пълен обрат. Рик центрира отляво, Клайдер Машедо сбърка фатално, затрудни своя вратар Янко Георгиев, който изби право на крака на Руан, който нямаше как да сбърка – 3:2 за Лудогорец. Последва удар на Текпетей под гредата, който обаче беше избит от Янко Георгиев. Драмата обаче тепърва предстоеше. Течеше 89-ата минута, когато Крумовград изпълни тъч, а на фланга получи Октай Юсеин, който преди самата аутлиния се опита да върне топката към дузпата, но Антон Недялков протегна крак и за негово нещастие я насочи към собствената си врата, като Падт не успя да реагира и само изгледа как топката влиза във вратата му – 3:3. В продължението Лудогорец натисна, но не успя да стигне до нов гол.

Лудогорец - Крумовград 3:3