Академия 4 Април 2024

Лудогорец U16 подчини с 1:0 Ботев (Пловдив)

Момчетата от Елитния тим Лудогорец U16 подчиниха с 1:0 противниците от Ботев (Пловдив). "Орлетата" гостуваха за важната среща от XXI шампионатен...

Момчетата от Елитния тим Лудогорец U16 подчиниха с 1:0 противниците от Ботев (Пловдив). "Орлетата" гостуваха за важната среща от XXI шампионатен кръг.

Единственото попадение в двуострия мач отбеляза Елисей Съров в 23-тата минута след първия съдийски сигнал. Двата тима се оттеглиха на почивката с този гол аванс за Лудогорец.

След подновяването на играта "орлетата" отправиха още редица опасни удари от дистанция към вратата на пловдивчани. Чисти положения се откриха и пред Максим Минков, който обаче не успя да се разпише за своя тим.

Поздравявам отбора за важната победа на негостоприемния терен в Пловдив и срещу този силен съперник! Момчетата дадоха всичко от себе си. Сега за нас е важно възстановяването преди сблъсъка с ЦСКА, коментира гордият наставник на Лудогорец U16 Росен Маринов.

Следващата шампионатна среща на "орлетата" от XXII кръг в Елитната група срещу ЦСКА (София) е след само три дни, в неделя, в комплекс "Гнездо на орли".