Академия 4 Април 2024

Лудогорец U15 би с 2:0 Ботев (Пловдив)

15-годишните „орлета“ на Лудогорец спечелиха с 2:0 шампионатната среща срещу Ботев (Пловдив). След спечелените три точки от гостуването си,...

15-годишните „орлета“ на Лудогорец спечелиха с 2:0 шампионатната среща срещу Ботев (Пловдив). След спечелените три точки от гостуването си, едноличните първенци в класирането на Елитната група дръпнаха още по-напред на върха.

В началото на мача Джем Андонов се оказа под ъгъл сам срещу вратаря, но пропусна да открие резултата. В 17-тата минута Ястиян Георгиев даде великолепно извеждащо подаване към Николай Попов, който елегантно насочи топката в долния ляв ъгъл, пазен от стража на Ботев. При 1:0 за Лудогорец Джем Андонов отново пропусна да отбележи във вратата на малките „канарчета“ и така двата тима се оттеглиха на почивката с гол аванс за Лудогорец.

В първите минути на втората част Тимур Мустафа бе близо до попадението, но пропусна да отбележи с глава. В 68-та минута „орлетата“ извършиха добър преход в атака, Веселин Георгиев изведе Петър Клявков, който оформи крайното 2:0.

Доволни сме от победната игра, поздравявам момчетата за представянето им на нужното ниво макар натоварения шампионатен график. По време на тренировъчния процес ще продължим да изчистваме грешките, коментира старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

В следващия XXII кръг на Елитната група „орлетата“ предстои да се изправят срещу ЦСКА (София). Мачът ще се играе още тази неделя в комплекс „Гнездо на орли“.