Клуб 4 Декември 2023

Таланти на Лудогорец играха силно за България

Таланти на Лудогорец играха силно с националната фланелка и дадоха най-доброто от себе си за успешното представяне на България U15 на Турнира за...

Таланти на Лудогорец играха силно с националната фланелка и дадоха най-доброто от себе си за успешното представяне на България U15 на Турнира за развитие на УЕФА в Кипър. Възпитаниците на Академията на Шампионите Александър Панайотов, Николай Попов, Виктор Иванов и Ястиян Георгиев за пореден път доказаха, че в клуба се работи професионално и на високо ниво с младите надежди.

В последния мач от надпреварата "лъвчетата", с четирите "орлета" в състава, прекършиха амбициите на домакините с 3:2. Николай Попов откри резултата с удар по диагонала в средата на първата част. До почивката Кипър изравни, но в началото на втората част Ястиян Георгиев прати топката в мрежата за 2:1. Голът падна след асистенция на Николай Попов. Сериозен принос за успеха на България имаше централният защитник на разградчани Виктор Иванов, който не само изведе трикольорите с капитанската лента, но и бе истински лидер на терена. На ниво се представи и вратарят Александър Панайотов, който в този двубой влезе от резервната скамейка.

В останалите две срещи от надпреварата националите победиха Армения с 1:0 и Сан Марино с 8:0, като и срещу тези съперници възпитаниците на Академия Лудогорец играха силно за България. Николай Попов отбеляза и един от головете срещу Сан Марино.