Стадион "Гнездо на орли", Разград

СЕЗОН 2023/24, Женски футбол, 5-ти кръг

Дамският отбор на Лудогорец громи 10:1

9 Октомври 2023

Поредна разгромна победа като домакин постигна дамският отбор на Лудогорец. Момичетата на треньора Елена Пеева смазаха с 10:1 София Лейдис в мач, игран на клубната база "Гнездо на орли". Ив Дескова откри резултата в 3-ата минута. Последваха два гола на Ванеса Гайдек в 41-ата и 46-ата минута. Само 120 секунди по-късно Никол Бояджиян направи 4:0 за Лудогорец.

Гостите от София върнаха едно попадение, но в 59-ата минута резултатът стана 5:1 след нов гол на Ванеса Гайдек. В 68-ата дамите на Лудогорец стигнаха до шести гол във вратата на гостите. Негов автор бе Александра Василева в 68-ата минута. Никол Бояджиян направи 7:1 пет минути по-късно, а малко след това Ванеса Гайдек реализира четвъртото си попадение в срещата за 8:1. Последните два гола във вратата на София Лейдис бяха дело на капитана Виктория Генова в 81-ата и 88-ата минута.

Лудогорец заема седмо място в класирането със седем точки от четири мача. Следващият двубой по програма срещу Палдин (Пловдив) ще бъде отложен. Така на 21 октомври дамите на Лудогорец приемат в Разград тима на Спортика.