Мач център

СЕЗОН 2023/24, Контроли, А отбор

Лудогорец завърши лагера в Банско с нова победа

1 Юли 2023

Лудогорец завърши лагера в Банско с нова победа. Шампионите надделяха с 2:0 над Университатя Крайова. В предните двубои "орлите" победиха Марек и Локомотив (Пловдив) съответно с 1:0 и 3:0.

В двубоя с румънците Лудогорец имаше тотално превъзходство, като изпусна далеч по-изразителна победа. Кайо Видал откри резултата в 24-ата минута. Той завърши с голов удар добра атака, преминала през Густаво Нонато и Аслак фон Витри. 2:0 направи Матиас Тисера в 68-ата минута. Аржентинецът отбеляза красив гол след отлична асистенция на Кайо Видал.

Лудогорец можеше да отбележи и още попадения, като най-близо до такова бе Тодор Неделев, който след страхотен пробив стреля в аут.

Лудогорец подновява тренировъчните занимания на 4 юли, като до двубоя с Балкани в Косово ще се готви в Разград.

Стартов състав на Лудогорец: Симон Слуга, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хaйстер, Аслак фон Витри, Клод Гонсалвеш, Мануел Шоу, Густаво Нонато, Матиас ТИсера, Кирил Десподов.

Стартов състав на Университатя: Лаурентиу Попеско, Жураж Бадели, Раул Силва, Басилио Ндонг, Флорин Борта, Александру Матеию, Александру Крету, Александру Митрита, Мариан Данчиу, Андрей Иван, Елвир Колжич