Академия 1 Май 2024

Елитите на Лудогорец U17 с безапелационна победа 6:1 срещу Септември (София)

Футболистите на Лудогорец до 17 години записаха безапелационна победа с 6:1 срещу Септември (София). Срещата от XXV кръг на Елитната група се игра в...

Футболистите на Лудогорец до 17 години записаха безапелационна победа с 6:1 срещу Септември (София). Срещата от XXV кръг на Елитната група се игра в комплекс „Гнездо на орли“.

Момчетата на старши треньора Мартин Цирков постигнаха поредния си убедителен успех, след като отново демонстрираха умели футболни качества. Първото попадение опъна мрежата на гостите още в първата минута след началото. За 1:0 се разписа Георги Пенев с впечатляващ изстрел, който играчът отправи от 25 метра извън наказателното поле.

Малко след това столичани успяха да изравнят, но „орлетата“ не им оставиха възможност да се радват дълго и до края на първото полувреме отново поведоха в резултата. Втория гол за Лудогорец бе дело на Елисей Съров след извеждащо подаване на Наско Янев.

Своето име сред голмайсторите след подновяването на играта записа и Станислав Витанов. Той бе точен при изпълнението на дузпа за отсъдено нарушение срещу Наско Янев. До 4:1 се стигна, след като точен за своя тим отново бе Елисей Съров, който този път уцели вратата на Септември с глава. До попадението се стигна след хубава атака на „зелените“ и асистенция на Наско Янев.

Светлин Кралев вкара за 5:1 след центриране на Светослав Тодоров, а крайният отличен резултат 6:1 оформи Наско Янев след пробив и подаване на Максим Мечикян.

Поздравявам момчетата за изразителната победа и показаната от тях игра на високо ниво особено във фаза атака, но имам известни забележки по отношение на защитата, коментира наставникът на Лудогорец U17 Мартин Цирков.

В предстоящия XXVI кръг от Елитната група „орлетата“ предстои да гостуват на Славия (София).

U17: Лудогорец - Септември 6:1