Репортаж 30 Март 2014

Лудогорец взе само точка срещу Ботев (Пд) (снимки и видео)

Лудогорец не успя да победи Ботев (Пд) в дербито на кръга. Пред 5000 зрители на "Лудогорец Арена" шампионите изпуснаха 1:1 "канарчетата".

Лудогорец не успя да победи Ботев (Пд) в дербито на кръга. Пред 5000 зрители на "Лудогорец Арена" шампионите изпуснаха 1:1 "канарчетата". След равния шампионите вече водят със седем точки пред втория в класирането ЦСКА.

Лудогорец поведе в 21-ата минута. Христо Златински се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Спрокел срещу Жуниор Кайсара. Малко след това "орлите" пропуснаха да решат двубоя, след като Кайсара пропусна сам срещу Адам Стаховяк. Ботев изравни три минути преди почивката. Румънецът Куртеан се разписа от пряк свободен удар.

През второто полувреме Лудогорец имаше превъзходство, но серия пропуски пред Стаховяк лишиха тима от заслужен успех. Влезлите като резерви Роман Безяк и Мишел Платини проиграха страхотни възможности пред стража на гостите. Ботев завърши мача с човек по-малко след червен картон на Сърджан Лукин.

ЛУДОГОРЕЦ - "БОТЕВ" (Пд) 1:1

1:0 Христо Златински (22-дузпа)
1:1 Алесандру Куртеан (42)

ЛУДОГОРЕЦ: 21.Владислав Стоянов, 80.Жуниор Кайсара, 27.Козмин Моци, 15.Александър Александров, 20.Шоко, 23.Христо Златински, 8.Фабио Ешпиньо, 17.Даниел Абало, 95.Йерун Луму (53-7.Mихаил Александров), 84.Марселиньо (76-99.Mишел Платини), 11.Жуниор Кишада (66-9.Роман Безяк)
Треньор: Стойчо Стоев

"БOTЕВ" (Пд): 1.Aдам Стаховяк, 11.Йордан Христов, 4.Серджан Лукин, 83.Сивард Спрокел, 14.Веселин Минев, 8.Алесандру Куртеан (75-7.Мариян Огнянов), 88.Георги Сърмов, 16.Томаш Иршак, 17.Абел Анисе, 22.Ромарио Кортзорг (81-6.Алесандру Бенга), 3.Феребори Доре (90+3-28.Филип Филипов)
Треньор: Станимир Стоилов