Репортаж 21 Март 2014

Лудогорец напусна Лига Европа достойно

Лудогорец загуби от Валенсия и в реванша на "Местая". Този път шампионите паднаха с 0:1 и с общ резултат 0:4 напускат надпреварата.

Лудогорец загуби от Валенсия и в реванша на "Местая". Този път шампионите паднаха с 0:1 и с общ резултат 0:4 напускат надпреварата. Попадението реализира Пако Алкасер в 59-ата минута, след като засече с глава центриране отляво.

В 3-ата минута Мисиджан изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената. В 7-ата негов удар премина покрай лявата греда. В 13-ата отново Мисиджан създаде проблеми на домакините. Холандската звезда на Лудогорец нахлу опасно по лявото крило, но Виктор Руис се принуди да го повали, за което получи жълт картон.

По-късно Фуего засече с глава центрираната топка, Владислав Стоянов спаси. В 43-ата минута разградчани изразиха претенции за дузпа. Жуниор Кайсара падна в наказателното поле на Валенсия, след като опита да се промъкне между двама бранители, като единият от тях го закачи, но гръцкият съдия Тасиос Сидеропулос остана безмълвен.

Най-интересното положение за първата част бе в края на полувремето. В 45-ата минута Дани Парехо стреля от фаул, но за късмет на Лудогорец топката се отби в напречната греда и тупна пред голлинията, след което Владислав Стоянов леко я отклони и я изби в корнер.

Второто полувреме започна с пропуск на "прилепите". Пако Алкасер бе изведен зад отбраната на Лудогорец, Стоянов закъсня да излезе, но за негов късмет шутът на нападателя профуча над напречната греда. В 51-ата минута Моци предотврати сигурен гол с великолепен шпагат. Мичел получи пас зад гърба на Минев и опита центриране по земя към негов съотборник, намиращ се на празна врата, но Моци със сетни сили предотврати опасността. Секунди по-късно при ответната атака Мисиджан се откъсна отляво и стреля от малък ъгъл, но Алвеш изби в корнер.

В 59-ата минута "прилепите" ликуваха. Феде Картабия центрира остро отляво, Пако Алкасер изпревари Моци пред Владислав Стоянов и засече топката с глава, пращайки я неспасяемо в долния ляв ъгъл на българския страж - 1:0.

В 64-ата минута Лудогорец пропиля отличен шанс да изравни. Първо Безяк стреля, след като беше изведен отлично в наказателното поле на Валенсия, но Диего Алвеш спаси, топката се озова право на крака на Михаил Александров, който обаче я изпрати покрай дясната греда. Така с общ резултат 4:0 Валенсия се класира на 1/4-финалите, където ще срещне Базел.

ВАЛЕНСИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Алкасер 59

ВАЛЕНСИЯ: Алвеш, Перейра, Руис, Матийо, Гая (71-Бернат), Фуего, Мичел (57-Бараган), Варгас, Парехо, Картабия; Алкасер (65-Жонас)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Терзиев, Моци, Минев, Дяков, Златински, Александров (76-Луму), Марселиньо (67-Ернандес), Мисиджан, Безяк (79-Платини)

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Руис, Фуего (Валенсия); Моци, Минев, Кайсара (Лудогорец)