Репортаж 17 Март 2014

Лудогорец удари 2:1 Литекс в Ловеч за Купата (снимки)

Лудогорец победи с 2:1 като гост Литекс в Ловеч в първия 1/4 финал в турнира за Купата на България. Реваншът е на 2 април в Разград.

Лудогорец победи с 2:1 като гост Литекс в Ловеч в първия 1/4 финал в турнира за Купата на България. Реваншът е на 2 април в Разград. Христо Златински и Козмин Моци се разписаха за шампионите преди почивката. Резервата Мирослав Манолов намали в 70-ата минута. При попадението на домакините имаше явен фаул на Пламен Николов срещу Моци, който не бе маркиран от рефера Никола Попов.

Мачът стартира с опасна ситуация пред вратата на "зелените". В 9-ата минута домакините имаха добра възможност за гол, но Петър Златинов пропусна останал под ъгъл сам срещу Иван Чворович. Българският шампион бързо се съвзе и оттук да края на първите 45 минути напълно доминира. В 13-ата минута Лудогорец успя да поведе. Христо Златински се разписа след изпълнение на пряк свободен удар от малък ъгъл.

В 25-ата минута Козмин Моци донесе комфортна преднина на своя тим. Златински стреля от фаул, топката тупна пред стража Александров, който сбърка при намесата и кълбото попадна право в краката на румънеца, който на празна врата покачи на 0:2.

Малко по-късно Йерун Луму имаше отлична възможност окончателно до сложи точка на спора. Холандецът изкочи сам срещу вратаря, но се забави и ударът му бе париран. В 32-ата минута главният съдия се смили над Вилмар Джордан и не му показа втори жълт картон за опасна игра.

Три минути преди края на първата част Шоко изведе с прецизен пас Жуниор Кишада очи в очи с Александров. Вместо да пусне кълбото покрай стража на "оранжевите", бразилецът се опита да лъже гонещия го бранител, подхлъзна се и логично сбърка. Въпреки това топката попадна в Даниел Абало, който стреля без да се бави, но право в ръцете на вратаря.

През втората част играта доста се накъса. Като изключим попадението във вратата на Чворович и спестеният червен картон на Том, на терена не са случи нищо интересно. Двата тима заложиха изцяло на единоборствата, а освен това допуснаха множество непредизвикани грешки. В 70-ата минута влезлият като резерва Мирослав Манолов даде искрица надежда на своя тим за реванша в Разград. Нападателят се възползва от разбъркване в наказателното поле на гостите и отблизо намали на 1:2. При гола обаче Пламен Николов фаулира много грубо Козмин Моци, за което реферът бе длъжен да даде фаул за Лудогорец.

В 86-ата минута реферът спести червен картон на Том, който умишлено извърши грубо нарушение срещу Златински.

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:2

0:1 Златински 13