Клуб 13 Март 2014

Лудогорец загуби тежко от Валенсия (снимки)

Лудогорец загуби тежко от Валенсия в първия 1/8 финал в турнира Лига Европа. Испанският гранд победи с 3:0. Валенсия поведе с 1:0 още в 5-ата минута.

Валенсия поведе с 1:0 още в 5-ата минута. Бараган откри с плътен удар по земя след подаване на Жереми Матийо. Ключовият момент бе в 24-ата минута. Тогава след добра атака Роман Безяк бе съборен в наказателното поле от Сейду Кейта. Реферът отсъди дузпа и изгони защитника. Словенецът обаче нямаше ден и вратарят на Валенсия Алвес спаси удара му от бялата точка. Въпреки това последваха силни минути за Лудогорец и на няколко пъти момчетата на Стойчо Стоев бяха близо до изравняването. В 33-ата минута кошмарът за шампионите бе пълен, след като Валенсия поведе с 0:2. Алкасер подаде към Картабиа, който отблизо не остави шансове на Владо Стоянов. Лудогорец можеше да се върне в мача малко след това, но шут на Мисиджан срещна гредата.

През втората част Лудогорец отново доминираше, но Валенсия стигна до трети гол след разбъркване в наказателното поле на "орлите". Филип Сандерос се разписа с глава отблизо след подаване на Варгас. В самия край Жуниор Кишада получи червен картон и двата тима завършиха с по десет човека.