Репортаж 23 Февруари 2014

Лудогорец загуби две точки в Коматево (видео)

Лудогорец загуби две точки, след като завърши 2:2 в здраво дерби с Ботев (Пд).

Лудогорец загуби две точки, след като завърши 2:2 в здраво дерби с Ботев (Пд). Мачът се игра пред 4000 зрители на тренировъчната база на "канарчетата" в Коматево. Шампионите продължават да са лидери в класирането, но вече водят само с една точка пред Литекс, който победи с 3:0 Берое в Ловеч.

В Коматево Ботев пръв излезе начело в резултата. Новото попълнение Хамза се разписа в 14-ата минута, след като бе изведен в удобна позиция срещу Владислав Стоянов. В 22-ата минута Йордан Минев бе близо до гола, но вратарят Стаховяк и гредата попречиха резултатът да бъде изравнен. Секунди по-късно Фабио Ешпиньо центрира от ъглов удар в малкото наказателно поле, където Козмин Моци с глава прати топката в мрежата. В 39-ата минута дойде най-спорното положение в срещата. След пас на Минев Мисиджан стреля към вратата на Ботев, Стаховяк с последни усилия изби, като остана впечатление, че топката е преминала голлинията. Реферът Николай Йорданов, допълнителният такъв Вихрен Манев и асистентът Иво Колев обаче прецениха, че гол няма.

Домакините стигнаха до ново попадение в началото на второто полувреме. Доре намери Хамза, който нахлу в пеналта на Лудогорец и простреля Стоянов за 2:1. "Орлите" обаче показаха характер и само 11 минути по-късно резултатът отново бе изравнен. Автор на гола за 2:2 стана Върджил Мисиджан, който с фантастичен удар от границата на наказателното поле направи Адам Стаховяк безпомощен.

До края на срещата Лудогорец владееше повече топката и на няколко пъти създаде сериозно напрежение в защитата на Ботев. До трети гол във вратата на Стаховяк обаче не се стигна. Ботев пък имаше само една ситуация, в която тунизиецът Хамза със задна ножица стреля в аут.

Ботев (Пд) – Лудогорец 2:2

Голмайстори: 1:0 Юнес Хамза (14), 1:1 Козмин Моци (23), 2:1 Юнес Хамза (52), 2:2 Върджил Мисиджан (63)

Ботев: Адам Стаховяк, Серджан Лукин, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Йордан Христов, Алесандру Куртеан (76- Ромарио Кортзорг), Абел Анисе (72- Георги Сърмов), Томаш Иршак, Мариян Огнянов, Юнес Хамза, Феребори Доре
Треньор Станимир Стоилов

Лудогорец: Владислав Стоянов, Теро Мантула, Йордан Минев, Козмин Моци, Жуниор Кайсара, Вирджил Мисиджан, Марселиньо (78- Кишада), Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Йерун Луму (60- Дани Абало), Роман БезякТреньор Стойчо Стоев

Жълти картони: Анисе, Лукин, Веселин Минев (Бот), Безяк, Мисиджан, Йордан Минев (Луд)

Съдия: Николай Йорданов